PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Protest związkowców w Krajowej Administracji Skarbowej. Chcą podwyżek

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 13 lis 2019 15:00

12 listopada Związek Zawodowy Pracowników Egzekucji Administracyjnej wystosował pismo do nowego ministra finansów, informujące o zawiązaniu komitetu protestacyjnego w Krajowej Administracji Skarbowej. Związkowcy wzywają do dialogu o płacach w służbie.

Protest związkowców w Krajowej Administracji Skarbowej. Chcą podwyżek
Adobe Stock
REKLAMA

Związek zdecydował się podnieść temat płac i zapewnienia środków na podwyżki w budżecie 2020 ze względu na zmianę kierownictwa w resorcie finansów. Przypomnijmy, że właśnie trwa procedura zmiany rządu. Nowym ministrem finansów ma zostać Tadeusz Kościński.

Związkowcy w piśmie skierowanym do szefa resortu finansów piszą:

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"7 listopada 2019 zawiązał się Komitet Protestacyjny Związków Zawodowych działających w Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Celem działania Komitetu jest podejmowanie działań na rzecz zagwarantowania w 2020 roku pełnego finansowania z ustawy budżetowej na 2020 rok podwyżek wynagrodzeń i uposażeń dla pracowników oraz funkcjonariuszy KAS, bez angażowania na ten cel jakichkolwiek środków przewidzianych na wzrost wynagrodzeń/uposażeń w programie wieloletnim Modernizacja Krajowej Administracji Skarbowej w latach 2020-2022."

Związkowcy chcą dialogu z kierownictwem resortu i to jak najszybciej. "Protest to ostateczność" dodają.

Pismo kończy się zaproszeniem ministra na posiedzenie Komitetu Protestacyjnego, który ma odbyć się 21 listopada 2019 r. w Warszawie w siedzibie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. 

Pismo podpisał, z upoważnienia Komitetu Protestacyjnego, Tomasz Ludwiński a sam komitet powstał w ubiegłym tygodniu. Tworzą go: Rada Krajowej Sekcji Administracji Skarbowej NSZZ „Solidarność", Ogólnopolski Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Egzekucji Administracyjnej, Zrzeszenie Związków Zawodowych Służby Celnej RP, Federacja Związków Zawodowych Służby Celnej, Federacja Związków Zawodowych Pracowników Skarbowych i Związek Zawodowy Skarbowców.

Równolegle związkowcy z organizacji Celnicy.pl zaproszenie na spotkanie z szefem KAS, które odbędzie się 18 listopada. Omówione mają być na nim "najistotniejsze tematy dotyczące funkcjonowania KAS."

Czytaj też: Nowy minister finansów. Kim jest Tadeusz Kościński?

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Protest związkowców w Krajowej Administracji Skarbowej. Chcą podwyżek

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA