Próby zamachów w Polsce, Warszawa i Wrocław: Minister nagrodził policjantów za udaremnienie zamachu i ataku bombowego

• Szef MSWiA Mariusz Błaszczak wręczył nagrody funkcjonariuszom, którzy zatrzymali mężczyznę próbującego dokonać zamachu w autobusie miejskim we Wrocławiu.
• Nagrodził także policjantów, za udaremnienie ataku bombowego na radiowozy przed komisariatem Warszawa-Włochy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Próby zamachów w Polsce, Warszawa i Wrocław: Minister nagrodził policjantów za udaremnienie zamachu i ataku bombowego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

30 maj 2016 18:29


Sprawność policji zapobiegła tragedii we Wrocławiu i w warszawskich Włochach, gdzie zagrożenie stanowiły prawdziwe ładunki wybuchowe - powiedział w poniedziałek (30 maja) szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Zdarzenia te uznał za argument za projektowaną ustawą antyterrorystyczną.

Minister wręczył nagrody funkcjonariuszom, którzy zatrzymali mężczyznę próbującego dokonać zamachu w autobusie miejskim we Wrocławiu, Błaszczak nagrodził także policjantów, za udaremnienie ataku bombowego na radiowozy przed komisariatem Warszawa-Włochy.

"Sprawność i skuteczność działania funkcjonariuszy polskiej policji zapobiegła tragedii, gdyż w obu wypadkach mieliśmy do czynienia nie z atrapami, tylko z realnymi ładunkami wybuchowymi. Ta sprawność i skuteczność oszczędziła życie ludzkie, co niewątpliwie jest największą wartością. Do tego są powołani funkcjonariusze policji, więc wyróżnienie i nagrody były czymś zupełnie oczywistym" - powiedział minister.

Dodał, że takie postawy funkcjonariuszy zawsze będzie nagradzał, bo "stanowią one, że społeczeństwo ma zaufanie do policji". "Bez zaufania społeczeństwa do policji trudno zadbać o praworządność" - zaznaczył.

Błaszczak podkreślił, że policja musi dysponować "odpowiednimi narzędziami, żeby zapewnić bezpieczeństwo obywateli naszego kraju".

Minister Mariusz Błaszczak nagrodził policjantów za akcje we Wrocławiu i Warszawie (fot.mswia.gov.pl) Minister Mariusz Błaszczak nagrodził policjantów za akcje we Wrocławiu i Warszawie (fot.mswia.gov.pl)

"Myślę, że po tych wydarzeniach wszyscy ci, którzy krytykują ustawę antyterrorystyczną, powinni zamilknąć" - powiedział szef MSWiA.

Pytany o przypuszczalne powody koincydencji dwóch podobnych prób podłożenia ładunków wybuchowych Błaszczak odpowiedział: "Rzeczywiście, one były podobne o tyle, że w obu przypadkach mieliśmy do czynienia nie z atrapami, tylko z realnymi materiałami wybuchowymi". "To pokazuje - dodał - że bezpieczeństwo państwa polskiego musi stać się przedmiotem bardzo głębokiej analizy i tak się dzieje".

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.