PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Problem obsady stanowisk w polskiej armii nie istnieje?

  • Autor: aw/PAP
  • 26 mar 2017 13:41

- Nie ma wakatów - stanowiska, które są zwalniane, są natychmiast obsadzane - powiedział w niedzielę (26 marca) prezydent Andrzej Duda.

Problem obsady stanowisk w polskiej armii nie istnieje?
Bartłomiej Misiewicz, b. rzecznik MON zdaniem prezydenta RP nie dojrzał do odpowiedzialnych stanowisk w państwie (fot.twitter.com/misiewiczb)
REKLAMA

• Prezydent, który był gościem TVP1, podkreślił, że polska "armia wymaga zmian i te zmiany są realizowane".

• Odniósł się do korespondencji, którą wymienił ostatnio z szefem MON Antonim Macierewiczem i odpowiadał na pytanie czy chce jego dymisji.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Na temat Bartłomieja Misiewicza, prezydent dobitnie stwierdził, że nie dojrzał on do pełnienia tak odpowiedzialnych stanowisk w państwie.

"Proszę pamiętać, że w 2010 r., w tragedii smoleńskiej zginęło całe dowództwo polskiego wojska. Zginął szef Sztabu Generalnego, pan generał Gągor, zginęli dowódcy rodzajów sił zbrojnych, zginął dowódca operacyjny. Ci ludzie byli obsadzeni m.in. przy udziale pana prezydenta prof. Lecha Kaczyńskiego, który zginął razem z nimi" - mówił prezydent.

Jak podkreślił, to byli ludzie, co do których prezydent "był przekonany, że będą dobrymi dowódcami polskiej armii". "Nie byli skażeni elementem moskiewskim przede wszystkim, na co niestety nasza armia głęboko cierpiała (...). Ja mówię chociażby o tym, gdzie kto był uczony, czy był uczony w Moskwie czy był uczony w Polsce" - dodał.

Wolne stanowiska w armii natychmiast zajmowane

Jak mówił prezydent, "po ich śmierci zarówno stanowisko szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego przy prezydencie Bronisławie Komorowskim, jak i stanowisko szefa Sztabu Generalnego" objęli oficerowie "jeden po studiach, a drugi po kursach w akademii sztabu generalnego w Moskwie realizowanych w latach 70. i 80".

"To nie jest to dowództwo, które ja mógłbym popierać. I teraz jedna najważniejsza informacja na sam koniec - nie ma wakatów dzisiaj w polskiej armii, dlatego, że te stanowiska, które są zwalniane, są natychmiast obsadzane. W związku z tym problem obsady stanowisk, w moim przekonaniu jako prezydenta Rzeczypospolitej nie istnieje, ja tego problemu nie widzę" - powiedział Andrzej Duda.

"A to, że panowie generałowie podają się sami do dymisji i sami odchodzą, podając przyczyny osobiste, rodzinne, różne, to proszę zapytać panów generałów, dlaczego odchodzą" - dodał.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Problem obsady stanowisk w polskiej armii nie istnieje?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA