PARTNERZY PORTALU

Prezydent i komendant główny z życzeniami dla policjantów

  • Autor: PAP/KM
  • 24 lip 2019 10:29

Życzę, aby nosili Państwo Policyjny mundur z dumą, bo oznacza on doniosłą misję publiczną, oznacza majestat i autorytet Rzeczypospolitej. Życzę bezpiecznej służby – napisał w środę w liście z okazji Święta Policji prezydent Andrzej Duda.

Prezydent i komendant główny z życzeniami dla policjantów
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Centralne obchody Święta Policji, które w tym roku przypada w setną rocznicę powołania Policji Państwowej odbędą się w Warszawie. W uroczystościach wezmą udział prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i członkowie rządu. Zaplanowano przemówienia, odznaczenia i nominacje oficerskie.

- Być policjantem to znaczy służyć ludziom i czuwać nad ich bezpieczeństwem. Policja stanowi jeden z filarów społecznego ładu, jedną z podstawowych instytucji państwa - napisał w liście skierowanym do pracowników policji i ich rodzin prezydent Andrzej Duda.

Jak dodał, tegoroczne Święto Policji jest szczególne, bo to również setna rocznica utworzenia Policji Państwowej.

- Był to ogromnie ważny akt, służący odrodzonej polskiej państwowości. Przedwojenna Policja Państwowa należała do najlepszych formacji policyjnych w Europie. Polscy policjanci złożyli wiele świadectw patriotyzmu, poświęcenia i męstwa - podkreślił prezydent.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Prezydent i komendant główny z życzeniami dla policjantów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA