×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Premier: Polityka nie może być dbaniem tylko o własną karierę

  • Autor: PAP/AT
  • 6 wrz 2017 10:39

Jeżeli polityka staje się rutyną i tylko i wyłącznie myśleniem w kategoriach interesu własnego, dbania o swoją karierę polityczną, to zaczynają się problemy - powiedziała premier Beata Szydło.

Premier: Polityka nie może być dbaniem tylko o własną karierę
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Dopóki polityka jest pasją, to jest dobrze, jeżeli staje się rutyną to zaczynają się problemy - powiedziała premier Beata Szydło.

• Chciałabym, żeby dla mnie polityka była właśnie pasją - dodała.

• Oceniła, że każdego dnia, każdy z polityków powinien odpowiadać sobie na pytanie: czym dla niego jest polityka, co powinien robić i jak powinien się zachowywać?

Premier w drugim dniu XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy wzięła udział w sesji plenarnej "Polityka. W sprawie wartości czy interesów?".

Szefowa rządu pytana, czym jest dla niej polityka, odparła: "Każdego dnia rano zastanawiam się, czym dla mnie jest polityka i po co ja to robię. Jest tyle wspaniałych i ciekawszych rzeczy, które można robić, które mogą rzeczywiście przynosić człowiekowi satysfakcję".

"Dla mnie jest to oczywiście w tej chwili mój świat, to co wokół mnie się dzieje, jest nieodmiennie związane z polityką. Ta polityka wchodzi praktycznie rzecz biorąc wszędzie w moje życie, dotyka każdej minuty mojego życia. Staram się od niej czasami uciekać i żyć bez niej, ale pełniąc taką funkcję, którą pełnię w tej chwili, jest to bardzo trudne" - zauważyła Beata Szydło.

Premier oceniła, że każdego dnia, każdy z polityków powinien odpowiadać sobie na pytanie: "czym dla niego jest polityka, co powinien robić i jak powinien się zachowywać?".

Czytaj też: Beata Szydło: Tylko, kiedy gramy w drużynie, jesteśmy w stanie osiągnąć wielkie rzeczy

Według szefowej rządu jeśli przyjmie się, że polityka to czynienie dobra dla wspólnoty, w której się żyje, to jest to "rzecz idealna, wspaniała". "To jest też wzorzec, do którego każdy polityk powinien dążyć" - podkreśliła. "Czy tak jest? Jest różnie, zapewne jak to w życiu" - dodała.

Zdaniem Szydło "dopóki polityka dla polityków jest pasją, to jest dobrze, jeżeli staje się rutyną i tylko i wyłącznie myśleniem w kategoriach interesu własnego, dbania o swoją karierę polityczną, to zaczynają się problemy".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Premier: Polityka nie może być dbaniem tylko o własną karierę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA