Pracownicy skarbówki nauczą się profesjonalnej obsługi podatników

Pracownicy urzędów i izb skarbowych oraz urzędów kontroli skarbowej będą się uczyć profesjonalnej obsługi podatników i zarządzania administracją. Kancelaria premiera ogłosiła przetarg na zorganizowanie szkolenia dla kilku tysięcy osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy skarbówki nauczą się profesjonalnej obsługi podatników

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

29 lip 2013 15:55


Z informacji zamieszczonych na stronach KPRM wynika, że w planach jest zorganizowanie szkoleń w każdym mieście wojewódzkim. Ma w nich wziąć udział co najmniej 5 tys. członków korpusu służby cywilnej. Przetarg jest prowadzony w procedurze zakładającej zamówienie o wartości przekraczającej 120 tys. euro. Jego koszty zostaną pokryte m.in. ze środków UE.

W pierwszym etapie, który ma się zakończyć jeszcze w tym roku, urzędnicy mają odbyć szkolenia na temat profesjonalizacji zasad zarządzania administracją i profesjonalnej obsługi bezpośredniej podatnika. Dowiedzą się też więcej o analizowaniu sprawozdań finansowych i systemie podatkowym.

Drugi etap ma być realizowany w 2014 r., a trzeci w 2015 r. Poza wykładami i warsztatami urzędnicy mają też mieć możliwość wzięcia udziału w szkoleniach specjalistyczno-informatycznych, m.in. dotyczących raportowania i prezentacji danych.

Pracownicy skarbówek będą też korzystać z interaktywnego samouczka do obsługi aplikacji Weryfikator. Dzięki niej inspektorzy kontroli skarbowej będą mogli sprawniej analizować dane przekazywane przez podatników (np. rejestr faktur, rejestr zakupów lub sprzedaży).

Osoby na stanowiskach kierowniczych będą się szkolić m.in. o tym, jak zarządzać jakością i organizować pracę, a także jak komunikować trudne decyzje i radzić sobie z oporem pracowników podczas wdrażania zmian.

W ramach zamówienia KPRM chce też opracowania kursu e-learningowego, którego celem będzie przedstawienie zagadnień dotyczących systemu podatkowego. Dzięki niemu urzędnicy będą się mogli uczyć sami przez internet.

Ze specyfikacji zamówienia wynika, że sesje szkoleniowe mają się odbywać w hotelach (lub w odpowiednim obiekcie) o standardzie co najmniej trzygwiazdkowym. Termin na składanie ofert mija 7 sierpnia.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.