PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Praca w urzędach pracy: 27 stycznia Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia

  • Autor: jm
  • 27 sty 2017 11:02

• 27 stycznia przypada Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia.
• Ogółem w wojewódzkich i powiatowych urzędach pracy zatrudnionych jest ponad 22 tys. osób.
• - Coraz więcej pracodawców chce korzystać z usług urzędów pracy, zgłaszając swoje oferty pracy. Ten sukces nie byłby możliwy bez udziału i wielkiego zaangażowania z państwa strony - napisali w liście do pracowników urzędów pracy Elżbieta Rafalska, szefowa MRPiPS oraz Stanisław Szwed, sekretarz stanu w resorcie.

Praca w urzędach pracy: 27 stycznia Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia
27 stycznia swoje święto mają pracownicy urzędów pracy. (fot. PTWP)
REKLAMA

Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia przypada na 27 stycznia. Jak wynika z opracowania resortu pracy, na koniec 2015 r. w wojewódzkich i powiatowych urzędach pracy zatrudnionych było łącznie 22 tys. 646 osób, w tym 711 osób pracowało w niepełnym wymiarze czasu pracy, co stanowiło 3,1 proc. ogółu zatrudnionych w tych urzędach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zdecydowaną większość pracowników urzędów pracy stanowią kobiety - 19 063 wobec 3583 mężczyzn.

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej oraz Stanisław Szwed, sekretarz stanu w resorcie, złożyli życzenia pracownikom urzędów pracy z okazji ich święta. - Coraz więcej pracodawców chce korzystać z usług urzędów pracy, zgłaszając swoje oferty pracy. Ten sukces nie byłby możliwy bez udziału i wielkiego zaangażowania z państwa strony - czytamy w liście.

Szefowie resortu pracy podkreślili również, że stoją w obliczu wyzwań związanych z wprowadzeniem nowych rozwiązań dotyczących urzędów pracy. - Skoncentrujemy się w najbliższym czasie na przygotowaniu odpowiednich zmian przepisów w zakresie promocji zatrudnienia oraz instytucji rynku pracy, a także na dostosowaniu do wprowadzanych zmian przepisów innych aktów prawnych - napisali w liście, który w całości znajdziecie na końcu artykułu w pliku pdf.

O planowanych zmianach względem urzędów pracy rozmawialiśmy niedawno ze Stanisławem Szwedem. - Chciałbym, żeby urzędy pracy stały się mocno aktywną jednostką, której działalność nie polega tylko na rejestracji bezrobotnych i wypłatach zasiłków. Jeśli mówimy o terenach, gdzie bezrobocie jest wyższe, to tam proces aktywizacji powinien być zupełnie inaczej prowadzony – tam powinni być doradcy, psychologowie, a przede wszystkim czas. To nie może być tak, że ktoś przychodzi, ma trzy minuty na wypełnienie ankiety i „do widzenia”. Ci ludzie potrzebują, aby im poświęcić godzinę, dwie, a nawet trzy, ale to nie jest możliwe, jeśli są np. urzędy, gdzie na 300 bezrobotnych przypada dwóch czy trzech doradców - mówił w rozmowie z nami.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Praca w urzędach pracy: 27 stycznia Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA