Praca w sądzie, Miller: Sędziowie działają opieszale i niesprawiedliwie

• Były premier Leszek Miller przypomina, że nadal istnieje wiele problemów w polskich sądach. Między innymi opieszałość i niesprawiedliwość.
• Polityk skrytykował Nadzwyczajny Kongres Sędziów Polskich, obradujący 3 września, za skupienie się na atakowaniu obozu władzy, a nie rozwiązywanie problemów polskiego wymiaru sprawiedliwości.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w sądzie, Miller: Sędziowie działają opieszale i niesprawiedliwie

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl (GP)/AT

5 wrz 2016 8:15


Leszek Miller w "Rzeczpospolitej" wyjaśniał jego spojrzenie na sytuację polskich sądów. Ten temat wrócił do polskiej debaty publicznej wraz z nadzwyczajnym kongresem sędziów. Ten zabierał stanowisko w Warszawie wobec działań i planów PiS skierowanych wobec środowiska.

- Niedawno jeszcze byłem posłem i jak sobie przypominam interwencje w moim biurze poselskim, to w 60 procentach były to prośby o pomoc dotyczące sądu - mówił Miller. - Ludzie uważali, że sądy działają opieszale, niesprawiedliwie - relacjonował polityk SLD.

Miller wytykał sądom m.in. wyroki w sprawach reprywatyzacyjnych. Ten temat na przełomie sierpnia i września przypomniała afera w Warszawie. W ocenie polityka SLD sądy istotnie są uwrażliwione na działania różnych grup interesu, w skład których często wchodzą sami sędziowie.

Polityk SLD skrytykował sędziów zebranych w Warszawie, za zajmowanie się sprawami władzy, gdy powinni poświęcić czas na "refleksję nad działaniem sądów."

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.