Poseł chce odwołania wojewody opolskiego

Wniosek o odwołanie wojewody został skierowany do MAC. Chodzi o decyzję o zamknięciu od czerwca mostu w Opolu na ul. Niemodlińskiej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Poseł chce odwołania wojewody opolskiego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

23 mar 2015 19:05


Poseł Patryk Jaki (SP) poinformował, że złożył wniosek do MAC o odwołanie wojewody opolskiego Ryszarda Wilczyńskiego.

Jaki o wniosku o odwołanie wojewody Ryszarda Wilczyńskiego (PO) poinformował na konferencji prasowej w Opolu. Podał, że wniosek wysłał w poniedziałek (23 marca) do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Rzecznik MAC Artur Koziołek powiedział PAP, że do popołudnia w poniedziałek do resortu taki wniosek nie wpłynął.

16 marca wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego w Opolu, który jest organem tzw. administracji zespolonej przy wojewodzie opolskim zadecydował, że w związku ze złym stanem technicznym od czerwca jedna z ważniejszych przepraw w Opolu - most na ul. Niemodlińskiej nad kanałem ulgi - ma być zamknięty. Władze miasta sugerowały tuż po wydaniu tej decyzji, że może mieć ona podtekst polityczny. Wojewódzki inspektor zapewniał jednak, że przesądziły o niej "wyłącznie względy inżynierskie".

Poseł Jaki przekonywał w poniedziałek, że z opinii niezależnego eksperta, wynika iż "most może być dalej użytkowany", a prowadzone comiesięcznie monity nie wykazują, by jego stan się pogarszał. Polityk SP sugerował w poniedziałek, że za decyzją inspektoratu nadzoru budowlanego stoi wojewoda opolski, który mimo iż "nie zlecił żadnych badań", to "podjął decyzję niezgodną z opinią fachowca". "Uważam, że osoby, które wprowadzają takie elementy do gry politycznej, powinny ponieść za to odpowiedzialność" - zaznaczył Jaki.

Wilczyński poproszony o komentarz do słów posła SP powiedział PAP, że Jaki "zajmuje się materią, na której się kompletnie nie zna, wykazując się również absolutną ignorancją co do roli wojewody w regionie".

Rzecznik wojewody Jacek Szopiński poinformował, że we wtorek w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim zaplanowano posiedzenie Kolegium Doradczego Wojewody. Jego tematem będzie właśnie planowany remont mostu na ul. Niemodlińskiej w Opolu w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa komunikacyjnego i funkcjonowania służb ratowniczo-gaśniczych i ratownictwa medycznego.

"W posiedzeniu wezmą udział przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego opolskiego urzędu wojewódzkiego, Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, straży pożarnej, policji, Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego, urzędu marszałkowskiego i urzędu miasta Opola" - wymienił Szopiński.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.