Ponad 16 tys. miejsc czeka na stażystów w urzędach

1500 urzędów i jednostek administracji publicznej zadeklarowało chęć utworzenia 16,6 tys. miejsc praktyk od lipca do grudnia 2015 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ponad 16 tys. miejsc czeka na stażystów w urzędach

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

14 maj 2015 12:27


Ponad 16 tys. miejsc praktyk w 1500 urzędach i jednostkach administracji publicznej do końca roku - to oferta nowego rządowego programu, który umożliwi młodym zdobywanie doświadczenia zawodowego i ułatwi im start na rynku pracy.

Szczegółowa oferta praktyk będzie dostępna na stronie: www.oferty.praca.gov.pl

- Osoby odpowiedzialne za zgłaszanie studentów będą mogły znaleźć tam wszystkie potrzebne informacje, które pozwolą im na wybranie jak najlepszej oferty (czas, miejsce praktyk, ogólny zakres obowiązków i wymagane kompetencje kandydata) - poinformowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW).

1,5 tys. urzędów utworzy 16,6 tys. miejsc praktyk

Jak wynika ze sprawozdania Szefowej Służby Cywilnej - na które powołuje się resort nauki - 1500 urzędów zadeklarowało chęć utworzenia 16 600 miejsc praktyk od lipca do grudnia tego roku.

Czytaj też: Dobry staż zaczyna się od ogłoszenia

W marcu tego roku rząd przyjął zalecenia dotyczące praktyk studenckich w urzędach administracji rządowej oraz w jednostkach organizacyjnych podległych lub nadzorowanych w 2015 r. Zgodnie z nimi na każdych 20 pracowników w administracji rządowej powinno być zgłoszone co najmniej jedno miejsce praktyk studenckich.

"Badania pokazują, że osoby z wyższym wykształceniem radzą sobie na rynku lepiej niż przeciętnie. Jednak 21 proc. absolwentów po roku od zakończenia edukacji nie ma pracy" - powiedział w czwartek w Warszawie wiceminister nauki Włodzisław Duch na konferencji poświęconej praktykom studenckim w administracji rządowej. Dodał, że nie wiadomo, czy pozostali absolwenci mają pracę w swoim zawodzie. "To dopiero zaczynamy monitorować. Program (praktyk - przyp. PAP) jest jednym ze sposobów na zmniejszenie tych negatywnych procentów" - zaznaczył.

Administracja potrzebuje młodych ludzi

Samo MNiSW wspólnie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, Narodowym Centrum Nauki i Biurem Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej przygotowało 58 miejsc dla praktykantów.

"Administracja potrzebuje młodych ludzi pełnych pomysłów, zaangażowania, innowacyjnego myślenia. A młodzi ludzie nauczą się tego jak działa administracja" - ocenia program minister nauki prof. Lena Kolarska-Bobińska, cytowana w komunikacie.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.