PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Polsko-niemieckie patrole na granicy

W Tuplicach w województwie lubuskim wspólną służbę z polskimi Strażnikami Granicznymi rozpoczęli funkcjonariusze niemieckiej Policji Federalnej. To element trwającego od listopada 2019 roku projektu tych służb – poinformowała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Joanna Konieczniak.

  • Autor: PAP/KM
  • 10 cze 2019 14:06
Polsko-niemieckie patrole na granicy
Wspólną służbę z polskimi Strażnikami Granicznymi rozpoczęli funkcjonariusze niemieckiej Policji Federalnej (fot. Shutterstock)
REKLAMA

- Dziesięciodniowy staż w Tuplicach rozpoczęło właśnie dwóch niemieckich funkcjonariuszy ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku. Razem z tuplickimi pogranicznikami będą uczestniczyć we wspólnych patrolach, działaniach kontrolnych i przyglądać się codziennej pracy polskich funkcjonariuszy - wyjaśniła Konieczniak.

Dodała, że dzięki temu niemieccy policjanci poznają aspekty działalności służbowej Straży Granicznej. Celem praktyk jest także podniesienie kompetencji językowych funkcjonariuszy biorących udział w wymianie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Podobny staż niemieckich policjantów rozpoczął się w Placówce Straży Granicznej w Świnoujściu (Morski Oddział Straży Granicznej), z kolei po stronie niemieckiej w Dreźnie praktykę rozpoczynają funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej - zaznaczyła rzeczniczka.

Organizacja wspólnych patroli jest finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Chodzi o wsparcie finansowe Wspólnych Polsko-Niemieckich Placówek.

W przedsięwzięciu, poza seminariami mającymi integrować funkcjonariuszy z obu krajów, wskazano również zwiększenie liczby patroli w strefie granicznej, wzmocnienie efektywności działania służb oraz wiedzy na temat przestępczości i nielegalnej migracji w strefie nadgranicznej.

Projekt jest wart 679 tys. euro. Oprócz aspektu szkoleniowego, z tych środków zakupiono sześć samochodów patrolowych i sprzęt łączności. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polsko-niemieckie patrole na granicy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA