- Autor: PAP/km
- •20 maj 2023 15:48
Jesteście zawsze gotowi do niesienia pomocy; doceniamy wasz ogrom pracy, która jest niebezpieczna i wymagająca – mówiła w sobotę w Jaworze (Dolnośląskie) marszałek Sejmu Elżbieta Witek podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka.

Jaworskie powiatowe obchody Dnia Strażaka odbyły się w sobotę w rynku tego miasta. Podczas uroczystości m.in. wręczono odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie.
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podkreśliła, że maj należy do strażaków. - Jak polska długa i szeroka, Polacy dziękują wam za waszą służbę - wierną, oddaną, broniącą naszego życia, zdrowia i mienia - mówiła.
Witek podkreśliła, że polska straż pożarna jest "ewenementem na skalę świata".
- PSP ma obok siebie OSP. Ostatnie badania pokazały, że 96 proc. naszych obywateli w swoim lokalnym środowisku czuje się bezpiecznie. To jest zasługa wszystkich służb mundurowych, w tym na pierwszym miejscu straży pożarnej, która cieszy się wśród obywateli największa sympatią. Nigdzie na zachodzie Europy takiej statystyki nie ma - mówiła marszałek.

KOMENTARZE (56)