Policjanci i żołnierze mają problem z nadwagą. Ministerstwo będzie walczyć z otyłością

50 proc. policjantów ma nadwagę - wynika z badań przeprowadzonych przez Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii. Podobny problem mają żołnierze.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Policjanci i żołnierze mają problem z nadwagą. Ministerstwo będzie walczyć z otyłością

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

10 mar 2016 8:28


Żołnierze i policjanci to druga po dzieciach grupa zagrożona otyłością. Resort zdrowia zapowiada walkę z tym zjawiskiem. Powszechne w środowisku brzuchy piwne mają się teraz zamienić w "kaloryfery" – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Wyniki badań przeprowadzonych przez Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii wskazują, że 50 proc. policjantów ma nadwagę.

Co więcej, sprawdziany aktywności fizycznej służb mundurowych wskazują, że w 2014 roku niemal 10,4 proc. osób nie przystąpiło do testów sprawnościowych z powodów zdrowotnych, a niemal tyle samo nie zakwalifikowało się do testu, bądź zdało go na minimalnym poziomie.

Czytaj też: Wyrok w sprawie otyłości. Co zmieni na rynku pracy?

W ramach Narodowego Planu Zdrowia na lata 2016-20 Ministerstwo Zdrowia będzie prowadzić programy redukcji nadwagi i otyłości w armii i w policji oraz zleci kompleksowe badanie sposobu żywienia służb mundurowych.

Na walkę z otyłością nie tylko mundurowych, ale wszystkich Polaków resort zamierza przeznaczyć do 2020 roku 37 mln złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.