PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Podkarpacka Brygada WOT prowadzi nabór kandydatów

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego prowadzi nabór kandydatów do swoich szeregów. Chętni rozpoczną szkolenie już 7 września br., a zakończą uroczystą przysięgą 22 września br.

  • Autor: PAP
  • 29 lip 2019 15:25
Podkarpacka Brygada WOT prowadzi nabór kandydatów
Żołnierze Wojska Obrony Terytorialnej (fot.mon.gov.pl)
REKLAMA

Rzecznik prasowy brygady por. Witold Sura poinformował PAP, że nabór prowadzony jest pod hasłem "Kampania wrześniowa do podkarpackiej brygady OT w ramach projektu Wakacje z WOT".

"Pomysł jest ukłonem w stronę ochotników, którzy chcą stać się żołnierzami jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego, ale również do tych, którzy np. mieli kontakt z wojskiem i są żołnierzami rezerwy, czy też dla byłych żołnierzy zawodowych" - dodał.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Wstąpienie do wojska będzie łatwiejsze. MON likwiduje bariery biurokratyczne

Podobny projekt podkarpacka brygada realizowała już w lutym tego roku w ramach "Ferii z WOT" oraz na przełomie czerwca i lipca w ramach akcji "Wakacje z WOT". "Po raz kolejny chcemy wyjść naprzeciw młodym ludziom, którzy nie mogą sobie pozwolić na wstąpienie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej, ze względu na rok szkolny czy akademicki" - wyjaśnił Sura.

Duże zainteresowanie taką opcją potwierdzają dane z Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej. W czasie ostatnich ferii zimowych szeregi Terytorialsów w skali kraju powiększyły się o ponad 700 żołnierzy. W dużej części byli to uczniowie i studenci.

Rzecznik 3.PBOT przypomniał, że w ramach akcji "Wakacje z WOT" na przełomie czerwca i lipca br. brygadę zasiliło prawie 220 ochotników. "W tym prawie 45 proc. to uczniowie, studenci i nauczyciele" - powiedział.

Kolejne szkolenie podstawowe na Podkarpaciu rozpocznie się 7 września br., a zakończy 22 września. Jak zaznaczył Sura czasu na zgłoszenie jest już niewiele. "Kandydaci będą kierowani na badania psychologiczne i do wojskowych komisji lekarskich" - dodał.

Wniosek o przyjęcie do WOT można złożyć w najbliższej Wojskowej Komendzie Uzupełnień lub wypełnić formularz elektroniczny na platformie ePUAP.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Podkarpacka Brygada WOT prowadzi nabór kandydatów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA