×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Podchorążowie pomagają kombatantom, uczniom i służbie zdrowia

  • Autor: PAP/RAF
  • 11 kwi 2020 15:32

Kandydaci na oficerów kształcących się w wojskowych uczelniach pomagają samorządom, wspierają seniorów i uczniów, szyją maski, produkują płyn odkażający i przyłbice ochronne – podkreśliło w sobotę (11 kwietnia) MON.

Podchorążowie pomagają kombatantom, uczniom i służbie zdrowia
https://twitter.com/MON_GOV_PL
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Wojskowi studenci, wzmacniając lokalne brygady obrony terytorialnej, w ramach prowadzonej przez WOT operacji "Odporna wiosna" dostarczają żywność i leki seniorom oraz osobom poddanym kwarantannie, zajmują się zadaniami logistycznymi i transportowymi.
  • Akademia Marynarki Wojennej w ramach akcji "Komputery dla dzieciaczków w walce z COVID-19" prowadzi zbiórkę komputerów, głównie używanych.
  • Programiści z WAT i Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni stworzyli aplikację pomagającą wykrywać ogniska COVID-19, za którą zdobyli drugie miejsce w konkursie HackYeah.

Resort przypomniał, że na podstawie decyzji ministra obrony podchorążowie kształcący się na uczelniach wojskowych i ich pracownicy wraz z innymi żołnierzami i pracownikami cywilnymi Wojska Polskiego wspierają działania administracji państwowej, służb oraz samorządów.

Do wsparcia tych instytucji, we współpracy z Wojskami Obrony Terytorialnej, skierowali podchorążych komendanci Akademii Wojsk Lądowych, Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Marynarki Wojennej oraz Lotniczej Akademii Wojskowej.

Wojskowi studenci, wzmacniając lokalne brygady obrony terytorialnej, w ramach prowadzonej przez WOT operacji "Odporna wiosna" dostarczają żywność i leki seniorom oraz osobom poddanym kwarantannie, zajmują się zadaniami logistycznymi i transportowymi.

Słuchacze Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu zaangażowali się w pomoc kombatantom oraz weteranom - robią zakupy dla kombatantów i weteranów. Wspierają również pracowników służby zdrowia, odciążając ich przy prostych zadaniach, takich jak wypełnianie i prowadzenie dokumentacji medycznej oraz pomiary podstawowych parametrów życiowych.

Czytaj też: 2 tysiące osób skorzystały z pomocy psychologicznej WOT

Akademia Marynarki Wojennej w ramach akcji "Komputery dla dzieciaczków w walce z COVID-19" prowadzi zbiórkę komputerów, głównie używanych. Przekazany sprzęt jest serwisowany i czyszczony przez specjalistów z Akademii. Usuwane są drobne awarie. Komputery trafiają do dzieci z niezamożnych rodzin, umożliwiając zdalną naukę.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Podchorążowie pomagają kombatantom, uczniom i służbie zdrowia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA