×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

PO: Minister Elżbieta Rafalska do dymisji

  • Autor: PAP/AT
  • 24 kwi 2018 11:13

Powinno dojść do dymisji minister rodziny pracy i polityki społecznej  Elżbiety Rafalskiej - ocenił szef klubu PO Sławomir Neumann.

PO: Minister Elżbieta Rafalska do dymisji
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Absolutnie powinno dojść do dymisji minister Elżbiety Rafalskiej, to byłby gest rządu, który przyznałby się, że przez 2,5 roku sprawę opiekunów niepełnosprawnych zostawił nierozwiązaną - powiedział Neumann.
  • Będziemy rozmawiać o wniosku ws. wotum nieufności dla Rafalskiej - dodał.
  • Wniosek o wyrażenie wotum nieufności może być zgłoszony przez co najmniej 69 posłów; klub PO liczy 136 posłów.

Neumann był pytany w TVN24 o informacje medialne, że protestujący w Sejmie opiekunowie osób niepełnosprawnych domagają się dymisji Rafalskiej z funkcji minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

"To byłby gest rządu, który przyznałby się, że przez te 2,5 roku sprawę tych osób (opiekunów niepełnosprawnych) zostawił nierozwiązaną. Przychodząc do rządu mieli wszystko przygotowane, łącznie z pieniędzmi. Minister Rafalska przychodząc do rządu miała te pieniądze w budżecie i zrobiła wszystko, by ich nie wydać" - powiedział szef klubu PO.

Mówił, że w związku z tym nie dziwi się frustracji protestujących.

Dopytywany, czy w tej sytuacji do dymisji Rafalskiej powinno dojść, odpowiedział, że "absolutnie tak". Na pytanie, czy będzie wniosek o wotum nieufności, Neumann powiedział: "Będziemy o tym rozmawiać, będziemy też rozmawiać z osobami niepełnosprawnymi. Ja liczę, że uda się ten problem rozwiązać poza polityką".

Neumann podkreślał, że chciałby, aby protest w Sejmie zakończył się jak najszybciej.

"Myśmy w 2014 roku problem opiekunów rozwiązali. W 2015 roku w projekcie budżetu przygotowanym na 2016 było zagwarantowane 600 mln zł dla opiekunów dorosłych niepełnosprawnych i te pieniądze były przygotowane. Były w budżecie właśnie po to, żeby ten wyrok TK i to porozumienie, które Tusk w Sejmie z opiekunami osób niepełnosprawnych zawarł, zrealizować" - powiedział szef klubu PO.

"Uważam, że dzisiaj PiS powinien przeprosić, że w 2016 roku skasował z budżetu te pieniądze. Nie dał tym osobom tych podwyższonych świadczeń. One były zagwarantowane i zostały przez PiS zablokowane - dodał Neumann.

Pytany, czy PO poprze przedstawiony przez premiera Mateusza Morawieckiego pomysł podatku dla najbogatszych, zaprzeczył. "To niestety dość obrzydliwy pomysł Morawieckiego i tego układu rządzącego, który wykorzystując sprawę protestu osób niepełnosprawnych, chce nałożyć na Polaków kolejny podatek. Ja im mówię wprost: wystarczy nie kraść, niech przestaną kraść i wtedy starczy na osoby niepełnosprawne" - mówił.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: PO: Minister Elżbieta Rafalska do dymisji
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Bozena Bralczyk 2018-04-24 13:42:29

    Pan Nejman opowiada głupoty na temat pomocy niepełnosprawnym podczas rządów PO-PSL na dowód tego stowarzyszenie które prowadzę ma na piśmie odpowiedz negatywną na wszystkie nasze postulaty tłumacząc naszym niepełnosprawnym że brakuje pieniędzy na ich realizację. a teraz opowiada co innego.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA