PiS złożył projekt ustawy znoszącej 12-letnią służbę wojskową

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości z Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, przy współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej i z pełnym poparciem szefa MON, złożyli w Sejmie projekt o zmianie ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PiS złożył projekt ustawy znoszącej 12-letnią służbę wojskową

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

31 gru 2015 11:39


Projekt dotyczy zniesienia ograniczenia w zakresie 12-letniego okresu pełnienia kontraktowej  zawodowej służby wojskowej.

Funkcjonujące przepisy ustawy z dnia 11 września 2003 roku o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych, zwanej „wojskową ustawą pragmatyczną”, w zakresie pełnienia przez żołnierza służby kontraktowej określają, że może ona być pełniona maksymalnie przez okres 12 lat.

Projektowana zmiana ma na celu zniesienie obowiązującego ograniczenia, co, jak informuje MON, pozwoli na stabilizację służby wojskowej i zatrzymanie żołnierzy w armii. Zmiana podyktowana jest również aktualnymi potrzebami sił zbrojnych.

Jak twierdzi Ministerstwo Obrony Narodowej, projektowane rozwiązania wpisują się także w oczekiwania zarówno dowódców poszczególnych szczebli kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi Rzeczypospolitej Polskiej, jak i żołnierzy zawodowych służby kontraktowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

stan 2016-01-08 15:45:24

Kto zna argumenty za służbą 12-stoletnią ?

weterandokwadratu 2016-01-07 11:37:24

Wreszcie ktoś (PiS) sięga ręką po rozum do głowy. POkrętacze, wymyślili 12 letnią służbę aby dobrze wyszkolony i doświadczony żołnierz, nie mógł służyć dalej Ojczyźnie i kiedyś przejść na zasłużoną emeryturę, tylko musiał pracować w ochronie na umowę śmieciową albo jechać do Niemiec i harować jak dziki osioł. PiS właśnie to zmienia.