×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Paweł Kukiz: Panie ministrze niechże pan zwolni Jarosława Zielińskiego

  • Autor: PAP/AT
  • 8 cze 2017 10:06

Panie ministrze Mariuszu Błaszczak, błagam pana, niechże pan zwolni ministra Zielińskiego i da na jego miejsce kogoś, kto rzeczywiście zna się na policji; kto widzi wady systemowe, a nie personalne - zaapelował Paweł Kukiz.

Paweł Kukiz: Panie ministrze niechże pan zwolni Jarosława Zielińskiego
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

"Będę robił wszystko co w mojej mocy, żeby minister Błaszczak zrezygnował z usług pana wiceministra Zielińskiego. (...) Zieliński z całą pewnością nie zrobił niczego dobrego w kierunku zmian systemowych w policji państwowej" - powiedział lider Kukiz'15 w radiu Zet.

Zapytany o czynności, jakie zamierza podjąć w tej sprawie, odpowiedział, że będzie przekonywał i od razu zaapelował: "Panie ministrze Mariuszu Błaszczak, błagam pana, niechże pan zwolni ministra Zielińskiego i da na jego miejsce kogoś, kto rzeczywiście zna się na policji; kto widzi wady systemowe, a nie personalne".

Odpowiedzialny w MSWiA za policję wiceminister Jarosław Zieliński był krytykowany przez opozycję w związku ze sprawą śmierci Igora Stachowiaka. Mężczyzna, którego policja zatrzymała w maju 2016 r. na wrocławskim Rynku, mimo reanimacji zmarł po tym, jak funkcjonariusze użyli wobec niego paralizatora. Sprawa wróciła w maju br. po wyemitowaniu reportażu w TVN24, gdzie m.in. pokazano zapis z kamery paralizatora, którego kilkakrotnie użyto wobec mężczyzny.

Czytaj też: Wotum nieufności. Mariusz Błaszczak się broni

W związku z wydarzeniami sprzed roku, szef MSWiA odwołał komendanta dolnośląskiej policji, jego zastępcę ds. prewencji oraz komendanta miejskiego we Wrocławiu. Rzecznik KG insp. Mariusz Ciarka informował, że trwa procedura zwolnienia policjanta, który użył na komisariacie paralizatora wobec Stachowiaka. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

PO złożyła w środę (7 czerwca) wniosek o odwołanie Mariusza Błaszczaka z funkcji ministra spraw wewnętrznych i administracji, jednak zdaniem Pawła Kukiza, to nie Błaszczak powinien ponieść odpowiedzialność polityczną za wydarzenia z maja 2016 roku, tylko Jarosław Zieliński.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Paweł Kukiz: Panie ministrze niechże pan zwolni Jarosława Zielińskiego
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA