Oto programy kandydatów do europarlamentu na temat rynku pracy, migracji i bezrobocia

Większość polskich kandydatów do Parlamentu Europejskiego podkreśla, że w Europie nie ma ważniejszych zagadnień niż rozwój gospodarczy i bezrobocie. Przyjrzeliśmy się opinom kilku z nich...

Autor: PortalSamorzadowy.pl (bad) 22 maj 2014 7:54

REKLAMA

Tomasz Poręba (PiS, Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów)

Zdaniem Tomasza Poręby problemy rynku pracy nierozerwalnie wiążą się z tendencjami demograficznymi.

- Nasze postulaty w tym zakresie zostały przedstawione w komunikacie liderów partii konserwatywnych przyjętym w marcu br. Właśnie z inicjatywy europosłów Prawa i Sprawiedliwości znalazły się tam punkty dotyczące walki z niżem demograficznym w Europie. Podkreśliliśmy, że potrzebne jest skuteczniejsze wsparcie rodzin - wyjaśnia Tomasz Poręba.

Poręba wyjaśnia, że celem członków jego ugrupowania w nowej kadencji PE będzie utworzenie skoordynowanej polityki wspierania rodzin na poziomie UE.

- Mamy na szczeblu UE politykę spójności i Wspólną Politykę Rolną - najwyższy czas na podjęcie unijnych działań ukierunkowanych na zahamowanie negatywnych trendów demograficznych i wspieranie rodzin - zaznacza Tomasz Poręba.

Poręba wyjaśnia, że w ramach tej polityki z funduszy UE rodziny otrzymywałyby na każde dziecko zasiłki unijne w kwocie około 500 zł miesięcznie. Na ten cel powinien być stworzony osobny fundusz, zasilany wpłatami państw członkowskich.

- Byłoby to doskonałym przykładem zastosowania jednej z podstawowych zasad UE - zasady pomocniczości - zaznacza europoseł.

 

Cały artykuł czytaj tutaj.


Puls HR Puls HR

Oto programy kandydatów do europarlamentu na temat rynku pracy, migracji i bezrobocia


REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.