Osoby publiczne nie ukryją wypłat

- Rząd i CBA chcą likwidacji absurdów i ujednolicenia oświadczeń osób publicznych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Osoby publiczne nie ukryją wypłat

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Rzeczpospolita

14 lut 2014 9:19


Absurdów dotyczących oświadczeń majątkowych jest mnóstwo. Rząd i CBA chcą je zlikwidować. "Jeżeli oświadczenia jednych osób publicznych są jawne, a innych nie, to narusza to zasadę równości wobec prawa. Wszystkie powinny być dostępne dla społeczeństwa" - mówi prof. Antoni Kamiński, były prezes polskiego oddziału Transparency International.

Rząd i CBA chcą, aby wszyscy piastujący funkcje publicznie ujawniali swój majątek, a nie tylko samorządowcy, radni, posłowie czy szefowie służb. CBA alarmuje: by skutecznie walczyć z korupcją, musi powstać nowa ustawa antykorupcyjna i jednakowe dla wszystkich przepisy dotyczące oświadczeń majątkowych osób, które stają się funkcjonariuszami publicznymi. O potrzebie zmian mówi Rządowy Program Przeciwdziałania Korupcji na lata 2014-2019 - ujawnia "Rzeczpospolita".

"Gdyby wszedł wymóg ujawniania oświadczeń majątkowych, to myślę, że nie byłoby w środowisku oporu. Nie mamy nic do ukrycia, wśród nas nie ma ludzi posiadających duże majątki i drogie limuzyny" - mówi Jacek Skała, przewodniczący Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP.

Podobał się artykuł? Podziel się!
CBA

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.