Opatów: Radni domagają się dymisji starosty Bogusława Włodarczyka

• Radni powiatowi PiS w Opatowie wezwali starostę Bogusława Włodarczyka (PSL) do dymisji ze stanowiska.
• Krytykują decyzję o dzierżawie miejscowego szpitala prywatnej spółce.
• W ich opinii „Centrum Dializa” źle zarządza placówką.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Opatów: Radni domagają się dymisji starosty Bogusława Włodarczyka

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

23 sie 2016 7:59


Starosta Bogusław Włodarczyk podkreślił, że nie poda się do dymisji, a odniesie się do sprawy dopiero po otrzymaniu wyników kontroli prowadzonych w lecznicy przez NFZ i prokuratora.

Spółka z Sosnowca dzierżawi szpital od powiatu opatowskiego od września 2015 r. Ta sama spółka zarządza szpitalem w Białogardzie, gdzie 8 sierpnia zmarła podczas czwartej doby dyżury lekarka.

Czterej radnych PiS oraz radny Stowarzyszenia Region Świętokrzyski wystosowali apel do starosty podczas sesji rady powiatu 22 sierpnia. O dymisję Włodarczyka, w sytuacji gdyby nie był on wstanie rozwiązać problemu sprawnego zarządzania szpitalem, zaapelowała także obecna na posiedzeniu gremium świętokrzyska posłanka PiS Anna Krupka. Parlamentarzystka była jedną z osób, które zawiadomiły prokuraturę i NFZ o możliwych nieprawidłowościach związanych z zapewnieniem właściwej opieki pacjentom szpitala.

Według radnych PiS problemy z funkcjonowaniem szpitala w Opatowie zaczęły się w 2010 r., kiedy władze powiatu – którego starostą został wówczas Włodarczyk – zaczęły realizować pomysł wydzierżawienia lecznicy prywatnej spółce – najpierw katowickiej spółce „Twoje Zdrowie”, która okazała się niewypłacalna, a potem spółce z Sosnowca, która – ich zdaniem – ograniczając zatrudnienie, pogorszyła jakość świadczonych usług.

Bogusław Włodarczyk mówił, że nie złoży rezygnacji do czasu wyników kontroli; apelował o merytoryczną dyskusję. Przywoływał dokumenty z ubiegłorocznej kontroli NFZ, która nie wykazała nieprawidłowości w funkcjonowaniu lecznicy.

Podczas posiedzenia rady dyrektor szpitala Izabela Jaraczewska podała dane, z których wynika, że spółka, przejmując szpital, zatrudniała w nim 190 osób, a dziś jest to 115 osób. Część pracowników – pielęgniarek i lekarzy – zatrudniono na kontraktach. Prezes spółki „Centrum Dializa” Jacek Nowakowski mówił, że szpital nie ma żadnych zobowiązań wymagalnych – rozlicza się na bieżąco ze wszystkimi pracownikami.

Prokuratura prowadzi kilka postępowań, związanych z opatowskim szpitalem. Na podstawie zawiadomienia dyrekcji lecznicy, bada sprawę śmierci młodej kobiety po cesarskim cięciu oraz inną, także związane ze śmiercią pacjenta. Przed kilkoma dniami wpłynęło też kolejne zawiadomienie dotyczące możliwości narażenia na utratę zdrowia lub życia jednej z pacjentek.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.