Magdalena Rzeczkowska, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów i szefowa Krajowej Administracji Skarbowej, zostanie ministrem finansów. Powołanie Rzeczkowskiej na to stanowisko ma nastąpić w przyszłym tygodniu.

Stanowisko ministra finansów pozostaje nieobsadzone od 9 lutego, kiedy to Tadeusz Kościński został odwołany ze składu rządu przez prezydenta Andrzeja Dudę.- Od tej pory funkcję szefa resortu finansów pełnił premier Mateusz Morawiecki. To ma się zmienić w przyszłym tygodniu.
- Na stanowisko ministra finansów ma zostać powołana Magdalena Rzeczkowska - wiceminister w tym resorcie i szefowa Krajowej Administracji Skarbowej.
Magdalena Rzeczkowska zostanie ministrem finansów. Powołanie Rzeczkowskiej na to stanowisko ma nastąpić w przyszłym tygodniu - dowiedział się portal polskatimes.pl.
Portal przypomina, że stanowisko ministra finansów pozostaje nieobsadzone od 9 lutego, kiedy to Tadeusz Kościński został odwołany ze składu rządu przez prezydenta Andrzeja Dudę.
"Od tej pory funkcję szefa resortu finansów pełnił premier Mateusz Morawiecki. To ma się zmienić w przyszłym tygodniu - wtedy to na stanowisko ministra finansów zostanie powołana Magdalena Rzeczkowska - wiceminister w tym resorcie, szefowa Krajowej Administracji Skarbowej" - dowiedziała się dziennikarka polskatimes.pl Lidia Lemaniak.
Magdalena Rzeczkowska urodziła się w 1974 roku. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie integracji europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim - Centrum Europejskie.
W latach 1998-2002 pracowała w Głównym Urzędzie Ceł, od 2002 roku pracuje w Ministerstwie Finansów, ostatnio na stanowisku dyrektora Departamentu Ceł. Brała aktywny udział w działaniach związanych z akcesją Polski do Unii Europejskiej, współtworzyła ustawę Prawo celne i przepisy wykonawcze. W 2016 roku koordynowała całość procesu wdrożenia nowych przepisów Unijnego Kodeksu Celnego.
Na przestrzeni ponad 20 lat pracy zawodowej inicjowała lub koordynowała proces wprowadzania szeregu rozwiązań prawnych i organizacyjnych wspierających działalność przedsiębiorców zaangażowanych w import i eksport towarów do krajów trzecich. Była także odpowiedzialna za przebieg procesu elektronizacji obsługi procesów celnych. Działania te zakończyły się sukcesem -100 proc. zgłoszeń celnych jest obecnie obsługiwanych elektronicznie. Z jej inicjatywy wprowadzono nowatorskie rozwiązania prawne w zakresie trybu prowadzenia postępowania w sprawach celnych. W ostatnim czasie z powodzeniem przeprowadziła reformę w zakresie dokonywania odpraw celnych - wdrożenie Centrów Dokonywania Odpraw Celnych (CUDO).

KOMENTARZE (0)