Nowy pomysł MPiPS: Wywiady środowiskowe w asyście policji

Władysław Kosiniak-Kamysz chce lepszej ochrony Ośrodków pomocy społecznej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowy pomysł MPiPS: Wywiady środowiskowe w asyście policji

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

14 sty 2015 8:37


Resort pracy oraz policja nie gromadzą danych dotyczących napadów, których ofiarami są pracownicy socjalni. Do najtragiczniejszego doszło miesiąc temu w Makowie koło Skierniewic: 62-letni mężczyzna oblał benzyną pracowników ośrodka i podpalił. Dwie urzędniczki zmarły - informuje "Rzeczpospolita"..

Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz w piśmie, które trafiło do samorządów, zaapelował o poprawę bezpieczeństwa pracowników OPS. Przyznał, że do ministerstwa docierają informacje o ich zastraszaniu i wymuszaniu większych świadczeń.

Zaproponował m.in., aby wywiady środowiskowe z tzw. trudnymi klientami były prowadzone przez dwóch pracowników socjalnych w asyście policji. Proponuje, aby osoby wchodzące do OPS były kontrolowane, a ich pobyt monitorowany. Postuluje, aby urzędy były wyposażone w przyciski alarmowe połączone z sekretariatem ośrodka lub policją.

"Realizacja tych propozycji nie jest realna. Monitoring jest kosztowny. Trudno liczyć na wsparcie policji, gdy rok temu został u nas zlikwidowany komisariat" - mówi nam Witold Malarowski, wójt gminy Izabelin.

Czytaj też: Pracownicy poznają metodę pracy ze społecznością

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.