PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Nowy minister finansów. Ważniejsze doświadczenie niż wykształcenie

  • Autor: aw/pap
  • 14 lis 2019 14:33

Tadeusz Kościński w nowym rządzie Morawieckiego zostanie ministrem finansów. Kościński od lipca br. jest wiceministrem finansów, poprzednio - od stycznia 2018 r. - był wiceministrem w resorcie przedsiębiorczości i technologii, a wcześniej, od listopada 2015 r. do stycznia 2018 r., był wiceministrem rozwoju.

Nowy minister finansów. Ważniejsze doświadczenie niż wykształcenie
Adobe Stock
REKLAMA

W Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii Tadeusz Kościński odpowiadał za działania wzmacniające ekspansję zagraniczną polskich firm, za wzrost inwestycji, rozwijanie gospodarki cyfrowej i upowszechnianie płatności bezgotówkowych. Był też odpowiedzialny za promocję gospodarki polskiej w kraju i za granicą oraz kształtowanie i realizację zasad wymiany handlowej Unii Europejskiej z krajami trzecimi.

To pod jego kierunkiem została przeprowadzona gruntowna reforma Specjalnych Stref Ekonomicznych, dzięki której niemal cała Polska jest atrakcyjnym miejscem do inwestowania, a także została przygotowana ustawa umożliwiająca elektroniczne fakturowanie w zamówieniach publicznych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Tadeusz Kościński był też pomysłodawcą portalu Głos Przedsiębiorcy, na którym przedsiębiorcy mogą zgłaszać pomysły jak usprawnić i ułatwić prowadzenie biznesu. Dzięki działaniom podjętym z partnerami z zewnątrz, w zdecydowanej większości urzędów można dokonać opłat urzędowych z wykorzystaniem karty płatniczej, tak jak zapłacić za mandat w radiowozach.

Pomysłem nowego ministra było także zwiększenie funkcjonalności portalu biznes.gov.pl, na którym można załatwić on-line ponad 300 różnych procedur dotyczących zakładania i prowadzenia firmy.

Kościński przez całą karierę zawodową związany z sektorem bankowym.

Od 1997 roku pełnił funkcję dyrektora w Banku Zachodnim WBK. Wcześniej pracował w Polskim Banku Rozwoju, Banku Przemysłowo-Handlowym, Banku Śląskim i Banku Pomorskim, a także w dwóch bankach w Londynie. Od 27 listopada 2015 r. do 15 stycznia 2018 r. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Jest absolwentem Goldsmith’s University of London. Wcześniej kształcił się w Salesian College, także w Londynie ( Kościński kończył brytyjskie uczelnie, gdyż urodził się w Londynie i tam spędził znaczną część swojego życia). Jak ustalił „Dziennik Gazeta Prawna” Kościński kształcąc się w brytyjskim modelu uzyskał „higher education”, czyli w dosłownym tłumaczeniu wyższą edukację, ale w polskim systemie oznacza to, że ma jedynie średnie wykształcenie - pisze dziennik.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nowy minister finansów. Ważniejsze doświadczenie niż wykształcenie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA