PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Nowa placówka Straży Granicznej w Radomiu

  • Autor: PAP/km
  • 15 lis 2022 11:40

Od wtorku działa nowo powołana Placówka Straży Granicznej w Radomiu. Obejmuje zasięgiem osiem południowych powiatów województwa mazowieckiego – poinformowała rzeczniczka Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. Dagmara Bielec.

Nowa placówka Straży Granicznej w Radomiu
Placówka w Radomiu jest siódmą podlegająca Nadwiślańskiemu Oddziałowi Straży Granicznej (fot. Shutterstock)
REKLAMA

To siódma placówka SG podlegająca Nadwiślańskiemu Oddziałowi Straży Granicznej. Obejmuje powiaty: białobrzeski, przysuski, grójecki, radomski, zwoleński, kozienicki, lipski i szydłowiecki, które stanowią blisko 20 proc. powierzchni województwa mazowieckiego.

Jak poinformowała rzeczniczka, placówka SG w Radomiu w początkowym etapie funkcjonowania będzie skupiać się na działaniach w terenie - w zakresie zapobiegania i przeciwdziałania nielegalnej migracji oraz przestępczości z udziałem cudzoziemców.

- Docelowo zaś, po planowanym na przyszły rok uruchomieniu lotniczego przejścia granicznego i Portu Lotniczego Warszawa-Radom, funkcjonariusze z PSG w Radomiu będą również realizować pełne spektrum zadań związanych z dokonywaniem i organizacją kontroli ruchu granicznego w międzynarodowym porcie lotniczym, a także z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego w przejściu granicznym - przekazała kpt. Bielec.

Przeczytaj: Straż graniczna jest wyczerpana psychicznie i fizycznie

Na co dzień funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Radomiu odpowiedzialni są za działania kontrolno-weryfikacyjne, w szczególności w zakresie kontroli legalności pobytu, kontroli legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców, prowadzenia działalności gospodarczej przez cudzoziemców oraz powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom.

Poza zadaniami kontrolnymi, radomscy funkcjonariusze, współpracując z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim, przeprowadzają wywiady środowiskowe, jak również zapewniają cudzoziemcom szereg porad w zakresie ustalenia stanu prawnego i faktycznego ich pobytu oraz warunków, jakie należy spełnić przy przekraczaniu granic Polski. Organizują także konsultacje wizowe, przyjmują od cudzoziemców wnioski o ochronę międzynarodową oraz badają przesłanki do uzyskania przez cudzoziemców zgody na pobyt tolerowany lub na pobyt ze względów humanitarnych.

Zobacz: Roboty na pomoc ludzkości. Jak sztuczna inteligencja pomoże nam w codziennych obowiązkach?

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nowa placówka Straży Granicznej w Radomiu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA