Niższa pensja dla prezydenta Skarżyska-Kamiennej

Radni Skarżyska-Kamiennej nie udzielili absolutorium prezydentowi miasta Romanowi Wojcieszkowi za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Radni o 25 proc. obniżyli mu także wynagrodzenie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Niższa pensja dla prezydenta Skarżyska-Kamiennej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

28 cze 2013 9:57


Za nieudzieleniem absolutorium prezydentowi Skarżyska-Kamiennej głosowało 11 radnych, pięciu było przeciwnych, dwóch wstrzymało się od głosu.

Jak poinformowała rzeczniczka urzędu miasta Beata Wojciechowska, wskaźnik zadłużenia Skarżyska-Kamiennej na koniec 2012 roku przekroczył 94 proc.

„Jeżeli wyłączymy z tego finansowanie zadań wynikających z projektów unijnych, wskaźnik ten wynosi 81,9 proc." - powiedziała Wojciechowska. Łącznie zobowiązania gminy przekroczyły 115 mln zł.

Wcześniej Regionalna Izba Obrachunkowa negatywnie zaopiniowała wykonanie skarżyskiego budżetu za 2012 roku.

W ubiegłym roku miasto osiągnęło dochody na poziomie 121 mln 682 tys. zł (80,8 proc. planu), a wydatki 141 mln 871 tys. zł. (87,7 proc. planu)

Jak powiedziała radna z klubu PO Marzanna Łasek, głównym powodem głosowania za nieudzieleniem absolutorium był „brak odpowiedniego zarządzania i nadzoru nad finansami miasta. To pokazała opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej (...). Prezydent nie czyni żadnych kroków, aby doprowadzić do poprawy tej sytuacji" - wyjaśniła.

Radni obniżyli także wynagrodzenie prezydenta z około 12,5 tys. zł brutto do 8880 zł. Za głosowało 11 radnych, a przeciw dwóch. „Nie należy tego rozpatrywać w kategorii kary, ale złego zarządzania finansami gminy" - powiedziała Łasek.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.