NIK ma problem z zatrzymaniem najlepszych pracowników. Podniesie płace?

• Najwyższa Izba Kontroli ma problem z utrzymaniem najwyżej wykwalifikowanych pracowników.
• Część z nich przechodzi do biznesu z powodu niskich stawek.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

NIK ma problem z zatrzymaniem najlepszych pracowników. Podniesie płace?

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

22 sty 2016 10:43


W projekcie budżetu na 2016 rok zapisano m.in. wzrost środków na wynagrodzenia osobowe w Najwyższej Izbie Kontroli o 6,8 proc. Budzi to wątpliwości posłów z komisji finansów publicznych.

Poseł PiS Andrzej Jaworski pytał ponadto prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego, czy proponowane podwyżki oznaczają, że przy stawkach, jakie proponuje Najwyższa Izba Kontroli, są problemy z zatrudnieniem dobrej kadry pracowniczej.

Jak wyjaśnił Kwiatkowski ruch kadrowy w Izbie jest na poziomie kilkudziesięciu pracowników rocznie. W 2015 r. z NIK odeszły 72 osoby, z czego ponad 40 to odejścia na emerytury.

- Nie jest tak, że mamy problem z nowymi pracownikami, jeżeli ogłaszamy nabór. Za to jest tak, że mamy problem z utrzymaniem najwyżej wykwalifikowanych pracowników – twierdzi Krzysztof Kwiatkowski.

Jego zdaniem NIK jest ciekawym pracodawcą, zgłoszenia nowych kandydatów cały czas napływają. Uważa, że przyjęcie nowego pracownika nie jest problemem, ale zawsze musi upłynąć trochę czasu, by posiadł on zakres kompetencji i doświadczenia, który miał pracownik odchodzący z instytucji.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.