Nierówne traktowanie pracowników w urzędach

Inspektorzy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy, po kontrolach w kilku urzędach miast i gmin oraz gminnych jednostkach organizacyjnych w województwie kujawsko-pomorskim, wykryli problem nierównego traktowania pracowników interwencyjnych - informuje Państwowej Inspekcji Pracy (PIP).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nierówne traktowanie pracowników w urzędach

PODZIEL SIĘ


Autor: Portalsamorzadowy.pl

www.portalsamorzadowy.pl

28 sie 2013 15:14


Jak informuje PIP problem pojawił się przede wszystkim w małych miastach i gminach. Może też dotyczyć jednostek w całym kraju.

Kontrola przeprowadzona w grudniu 2012 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w J. wykazała, iż pracodawca nie naliczał i nie wypłacał pracownikom zatrudnionym w ramach prac interwencyjnych (robót publicznych) wszystkich składników wynagrodzenia przewidzianych w ustawie o pracownikach samorządowych, w szczególności dodatków za wysługę lat. Ta grupa pracowników otrzymywała jedynie wynagrodzenie zasadnicze.

W 2012 roku Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w J. nie naliczył i nie wypłacił dodatku za staż pracy, w łącznej kwocie 2,4 tys. zł, jedynej wówczas pracownicy zatrudnionej w ramach prac interwencyjnych. Z wyjaśnień udzielonych przez kierowniczkę MGOPS wynikało, iż taka praktyka ma miejsce również w Urzędzie Miasta na terenie tej samej gminy oraz pięciu ościennych gminach - podaje PIP.

Jak informuje Inspekcja analiza dokumentacji wykazała, iż pracownica, której MGOPS w J. nie wypłacił dodatku za staż pracy, pracowała w latach 2009-2010 w Urzędzie Miasta. Była tam również zatrudniona w ramach prac interwencyjnych i w październiku 2009 r. osiągnęła ogółem 20-letni okres zatrudnienia. Uprawniało ją to wówczas do otrzymania nagrody jubileuszowej, jednak takiej nie otrzymała.

Cały artykuł czytaj tu

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.