PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Nieprawidłowościami w PKP: Minister Andrzej Adamczyk do dymisji?

  • Autor: PAP/AT
  • 15 mar 2017 9:35

Elżbieta Witek, szefowa gabinetu politycznego premiera, zaprzeczyła jakoby w związku z nieprawidłowościami w funkcjonowaniu PKP SA możliwa była dymisja ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka. Odniosła się także do planów zmian kadrowych w polskiej dyplomacji.

Nieprawidłowościami w PKP: Minister Andrzej Adamczyk do dymisji?
Nieprawidłowościami w PKP: Minister Adamczyk zgłosił sprawę, gdy tylko dowiedział się o nieprawidłowościach (Andrzej Adamczyk, fot.premier.gov.pl)
REKLAMA

Elżbieta Witek - pytana w telewizyjnym programie "Jeden na jeden", czy w związku z nieprawidłowościami w funkcjonowaniu spółki PKP SA możliwa jest dymisja ministra infrastruktury i budownictwa - podkreśliła, że premier Beata Szydło ma do Andrzeja Adamczyka "stuprocentowe zaufanie".

W maju 2016 r. spółka ta zawarła opiewającą na blisko 2 mln zł umowę dotyczącą ochrony podczas przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. W marcu tego roku Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła prezesowi i członkom zarządu PKP SA zarzuty karalnej niegospodarności i nieumyślnego wyrządzenia szkody wielkiej wartości w wysokości 1,9 mln zł w mieniu spółki. 3 marca został zdymisjonowany cały zarząd PKP SA.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Minister Adamczyk zgłosił sprawę, gdy tylko dowiedział się o nieprawidłowościach, gdy tylko zostały one uprawdopodobnione, a nie jedynie oparte na informacjach prasowych" - dodała Witek.

Odniosła się także do planów zmian kadrowych w polskiej dyplomacji. "Rząd wczoraj przyjął projekt, który trafi do Sejmu i będzie poddany analizie (...). W tej ustawie jest mowa o tym, że w ciągu 30 dni tym, którzy nie przeszli lustracji, w ciągu 6 miesięcy mogą zostać zaproponowane nowe warunki pracy. Jeśli ich nie przyjmą, będzie to jednoznaczne z tym, że nie będą chcieli pracować w MSZ. Pamiętajmy, że chodzi nie tylko o pracowników merytorycznych, ale także pracowników technicznych. Minister Waszczykowski mówił o tym, że to może być około 100 - 150 osób" - powiedziała.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nieprawidłowościami w PKP: Minister Andrzej Adamczyk do dymisji?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA