×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Niemal 80 osób rozpoczęło służbę w brygadzie WOT

  • Autor: PAP
  • 28 maj 2023 18:55

Blisko 80 kandydatów wstąpiło w sobotę do służby 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Teraz czeka ich szkolenie wojskowe – poinformowała PAP w niedzielę rzeczniczka prasowa podkarpackiej brygady ppor. Magdalena Mac.

Niemal 80 osób rozpoczęło służbę w brygadzie WOT
Tzw. szesnastka, czyli 16-dniowe szkolenie podstawowe jest adresowane do osób, które nie miały dotychczas żadnej styczności z wojskiem (Zdj. ilustracyjne, Fot. Twitter/WOT)
REKLAMA

Szkolenie, które rozpoczęło się w sobotę jest już czwartym w tym roku.

Jak dodała rzeczniczka, pierwszy dzień to głównie formalności, w tym m.in. wizyta w magazynie mundurowym i test sprawności fizycznej. "To także pierwsze kroki w mundurze i poznanie życia w koszarach" - zaznaczyła ppor. Mac.

Jak powiedziała rzeczniczka, swój udział w szkoleniu uczestnicy motywują m.in. chęcią sprawdzenia własnych umiejętności czy spełnieniem marzeń o służbie.

"Argumentem, który wielokrotnie wybrzmiewał z ust przyszłych podkarpackich Terytorialsów, jest sytuacja za naszą wschodnią granicą i świadomość, że dzięki przeszkoleniu wojskowemu będą mieli realny wpływ na podniesienie potencjału obronnego kraju. Zyskają tym samym umiejętności, aby w razie potrzeby stanąć w obronie swoich najbliższych" - podkreśliła rzeczniczka.

Tzw. szesnastka, czyli 16-dniowe szkolenie podstawowe jest adresowane do osób, które nie miały dotychczas żadnej styczności z wojskiem. W tym czasie, pod okiem instruktorów zrealizują program mający przygotować ich do pełnienia terytorialnej służby wojskowej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Niemal 80 osób rozpoczęło służbę w brygadzie WOT
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA