PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Nie ma decyzji ws. dyrektora lubuskiego WUP. W poniedziałek ma złożyć wyjaśnienia

  • Autor: PAP
  • 27 lis 2022 21:51

Zarząd województwa lubuskiego w niedzielę zapoznał się z informacjami nt. działalności prowadzonej przez dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy Waldemara Stępaka i jego żony. Na poniedziałkowym posiedzeniu dyrektor ma złożyć wyjaśnienia w tej sprawie – poinformował rzecznik zarządu woj. lubuskiego Paweł Kozłowski.

Nie ma decyzji ws. dyrektora lubuskiego WUP. W poniedziałek ma złożyć wyjaśnienia
(Fot. Zdj. ilustracyjne, fot. PTWP/AH)
REKLAMA
  • Zarząd województwa zlecił przygotowanie opinii prawnej, analizy pełnomocnictw i wewnętrznych dokumentów dotyczących obowiązków dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w zakresie sprawowanego nadzoru nad podmiotami prowadzącymi agencje zatrudnienia.
  • Dyrektor Waldemar Stępak złoży wyjaśnienia na posiedzeniu Zarządu w dniu 28 listopada 2022 r. w godzinach porannych.
  • "Gazeta Lubuska" w swoim tekście napisała, że chodzi o głośną aferę handlu ludźmi z Gwatemali. Odnosi się w nim do reportażu o wyzysku i nieludzkich warunkach pracy pracowników z Ameryki Łacińskiej. 

Marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak zwołała w niedzielę w trybie pilnym posiedzenie zarządu po publikacji reportażu o wyzysku i nieludzkich warunkach pracy pracowników z Ameryki Łacińskiej, który ukazał się w "Dużym Formacie" - magazynie "Gazety Wyborczej" i programie "Superwizjer" TVN.

Prezesem wymienianej w reportażu zielonogórskiej agencji pracy Easttrees jest małżonka dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej - instytucji podległej samorządowi regionu.

"Zarząd województwa zlecił przygotowanie opinii prawnej, analizy pełnomocnictw i wewnętrznych dokumentów dotyczących obowiązków dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w zakresie sprawowanego nadzoru nad podmiotami prowadzącymi agencje zatrudnienia. Dyrektor Waldemar Stępak złoży wyjaśnienia na posiedzeniu Zarządu w dniu 28 listopada 2022 r. w godzinach porannych. Dalsze decyzje w tej sprawie zostaną podjęte niezwłocznie" - napisano w oświadczeniu wydanym po niedzielnym posiedzeniu zarządu województwa.

W sobotę "Gazeta Lubuska" (GL) na swojej stronie internetowej opublikowała artykuł pt.: "Kolejna afera w Lubuskiem. Czy dyrektor WUP straci posadę?". Nawiązała w nim do publikacji "GW" i TVN pisząc, że władze województwa lubuskiego znów mają problem z prawami pracowniczymi.

"GL" w swoim tekście napisała, że chodzi o Wojewódzki Urząd Pracy i głośną aferę handlu ludźmi z Gwatemali. Odnosi się w nim do reportażu o wyzysku i nieludzkich warunkach pracy pracowników z Ameryki Łacińskiej. Cytuje w nim dyrektora WUP Waldemara Stępaka, który powiedział w nim, że "żona Małgosia faktycznie prowadzi agencję, ale konfliktu interesów nie ma".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nie ma decyzji ws. dyrektora lubuskiego WUP. W poniedziałek ma złożyć wyjaśnienia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA