Nepotyzm, niegospodarność i nadużycia w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

- Kancelaria Premiera stwierdziła liczne nadużycia w ARiMR. Sprawę badają prokuratura i CBA.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nepotyzm, niegospodarność i nadużycia w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Puls Biznesu

6 mar 2014 9:03


W dokumencie opublikowanym na stronie internetowej Kancelaria Premiera ujawnia nepotyzm, niegospodarność i liczne nadużycia w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). 10 lutego Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości stwierdzonych w wyniku kontroli w ARiMR  - informuje "Puls Biznesu".

"Badana jest kwestia przekroczenia uprawnień przez pracowników ARiMR. Czynności w tej sprawie zostały powierzone CBA" - mówi prokurator Przemysław Nowak.

Kontrolerzy z Kancelarii Premiera stwierdzili, że stanowiska w ARiMR były obsadzane przez osoby powiązane rodzinnie. W latach 2000-12 w agencji pracowali krewni aż 23 z 81 członków jej kierownictwa. W centrali i dwóch oddziałach agencji - mazowieckim i lubelskim - powtarzały się nazwiska i adresy zameldowania.

Ustalono również, że pieniądze płynęły szerokim strumieniem do innych organizacji, w których władzach zasiadali pracownicy agencji. Za niecelowe uznano również sfinansowanie emisji spotów telewizyjnych z udziałem Marka Sawickiego (co kosztowało 1,8 mln zł).
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.