PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Nagrody dla policjantów: Łowcy cieni nagrodzeni

Policjanci z Zespołu Poszukiwań w Poznaniu - tzw. łowcy cieni, którzy zatrzymali "Hossa"  otrzymają nagrody

  • Autor: PAP/AT
  • 17 mar 2017 9:50
Nagrody dla policjantów: Łowcy cieni nagrodzeni
Nagrody dla policjantów zostaną wręczone w MSWiA podczas uroczystości przyznania Krzyży Zasługi za Dzielność (Mariusz Błaszczak, fot.mswia.gov.pl)
REKLAMA

• Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy z policyjnym Zespołem Poszukiwań Celowych z Poznania zatrzymali poszukiwanego listem gończym Arkadiusza Ł., pseud. "Hoss".

• Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak podjął decyzję o przyznaniu nagród policjantom.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystości przyznania Krzyży Zasługi za Dzielność.

W czwartek (16 marca) na stołecznym Żoliborzu funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy z policyjnym Zespołem Poszukiwań Celowych z Poznania zatrzymali poszukiwanego listem gończym Arkadiusza Ł., pseud. "Hoss". Lider jednej z największych i najprężniej działających grup zajmujących się wyłudzeniami metodą "na wnuczka" jest podejrzany o oszustwa na ponad 1,4 mln zł.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak podjął decyzję o przyznaniu nagród policjantom z Zespołu Poszukiwań w Poznaniu - tzw. łowcom cieni, którzy zatrzymali "Hossa" - poinformował resort.

Nagrody dla policjantów zostaną wręczone w poniedziałek (20 marca) w MSWiA podczas uroczystości przyznania Krzyży Zasługi za Dzielność. W czwartek (16 marca) wieczorem minister na Twitterze gratulował policjantom zatrzymania "Hossa". "Mam nadzieję, że tym razem sąd zachowa się odpowiedzialnie" - napisał Błaszczak.

"Hoss" ukrywał się w wynajmowanym mieszkaniu na Żoliborzu. Aby uniknąć zatrzymania, zmienił wygląd - zgolił włosy i brodę, a także zaczął nosić okulary. Jego syn, w przebraniu robotnika, donosił mu jedzenie. Jak poinformował PAP rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka, podczas zatrzymania policjanci wyważyli drzwi, ponieważ Ł. nie chciał ich otworzyć. Następnie mężczyzna został przewieziony do aresztu.

Po raz pierwszy w tym roku "Hoss" został zatrzymany na początku lutego na warszawskiej Woli. Usłyszał wtedy zarzuty popełnienia, w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, czterech oszustw metodą "na wnuczka" na łączną kwotę ponad 1,4 mln zł. Według śledczych członkowie jego grupy mają na swym koncie wielomilionowe wyłudzenia; średnio, przy jednorazowych oszustwach, były to kwoty sięgające 40-50 tys. euro.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nagrody dla policjantów: Łowcy cieni nagrodzeni

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA