Żołnierze Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej z 33. Batalionu Lekkiej Piechoty z Dębicy prowadzą szkolenie zintegrowane. Ćwiczenia potrwają jeszcze przez tydzień – poinformował rzecznik prasowy brygady kpt. Witold Sura.

Rzecznik dodał, że ze względu na panującą pandemię i obostrzenia sanitarne po raz pierwszy wszystkie kompanie wchodzące w skład batalionu ćwiczą nie na poligonie, ale w swoich rejonach odpowiedzialności.
Rejony te są rozmieszczone w powiatach dębickim, mieleckim, ropczycko-sędziszowskim, strzyżowskim oraz jasielskim.
- Natomiast strzelania wykonywane są na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie. Szkolenie zakończy się w przyszłą niedzielę (30 sierpnia) - zaznaczył kpt. Sura.
Czytaj też: Straż Graniczna szuka nowych funkcjonariuszy
Szkolenie zintegrowane poprzedza cykl szkoleń rotacyjnych, które są organizowane przynajmniej raz w miesiącu. Jak wyjaśnił rzecznik, terytorialsi ćwiczyli zagadnienia z zakresu współdziałania od poziomu sekcji lekkiej piechoty, poprzez pluton, do kompanii włącznie.
- Sprawdzian końcowy szkolenia zintegrowanego jest przepustką dla żołnierzy, aby przystąpić do kolejnego cyklu - szkolenia zaawansowanego - powiedział Sura.
Szkolenie zintegrowane ma pozwolić żołnierzom doskonalić nie tylko indywidualne umiejętności, ale również specjalistyczne i zespołowe.
Zdaniem dowódcy podkarpackiej brygady WOT płk. Dariusza Słoty, szkolenie zintegrowane ma podsumować i uporządkować nabytą przez żołnierza wiedzę. - Zastosowana po raz pierwszy forma szkolenia pododdziałów w stałych rejonach odpowiedzialności w istotny sposób je urealnia i bardzo pozytywnie wpływa na zgranie żołnierzy - podkreślił płk Słota.
3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. "Pług" powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku. Brygada liczy ok. 3,5 tys. żołnierzy.


KOMENTARZE (0)