"Mówienie, że urzędnicy dostają pensje tylko za przychodzenie do pracy jest krzywdzące"

Claudia Torres-Bartyzel, szef służby cywilnej uważa, że wynagrodzenia urzędników powinny wzrosnąć, ale czy wszędzie?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

"Mówienie, że urzędnicy dostają pensje tylko za przychodzenie do pracy jest krzywdzące"

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

12 lis 2014 9:21


Claudia Torres-Bartyzel, szef służby cywilnej mówi na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” o zarobkach w urzędach. Jej zdaniem należy się skupić na urzędach terenowych, gdzie często średnia zarobków sięga niewiele ponad 2 tys. zł. - To jest przedmiot mojej troski. I z pewnością podejmę działania, aby urzędnicy w terenie zarabiali więcej niż obecnie - wyjaśnia.

Czytaj też: Ciepła i nieźle płatna posada za minimum pracy. Urzędnicy wzorowi tylko na papierze

A co z pozostałymi urzędnikami? Według Torres-Bartyzel wielkim sukcesem jest utrzymanie się wynagrodzeń na tym samym poziomie, podczas gdy w Europie w wielu krajach płace obniżano. - Administracja rządowa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Średnio o jedno miejsce ubiega się 36 kandydatów. To nie sprzyja negocjacjom w sprawie odmrożenia płac dla urzędników - dodaje w rozmowie z „DGP”.

Czytaj też: Urzędnicy dorabiają sobie w radach nadzorczych. Ile?

W administracji rządowej dodatek stażowy, trzynastkę, nagrodę jubileuszową, a nawet czasem nagrodę kwartalną dostaje każdy pracownik, niezależnie od efektów swojej pracy. Szef służby cywilnej nie zamierza nic w tej kwestii zmieniać. Co więcej, uważa że mówienie że urzędnicy dostają pensje tylko za przychodzenie do pracy jest krzywdzące.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

PRACOWNIK ADM PAŃSTWOWEJ 2014-11-14 13:49:50

ZA NIE WYKONAME ZADANIA W TERMINIE ZABIERA SIĘ NAM PREMIĘ, PRACOWAĆ JESTEŚMY TEŻ ZMUSZENI W SOBOTY I TO PO 10 GODZIN. NIKT NAM ZA TO NIE PŁACI ŚREDNIA PŁACA PO 30 LATACH W TYM SEKTORZE 1790 ZŁ A STAŻOWE TEŻ NAM ZABRALI. PODWYŻKI DOSTAJĄ TYLKO POCIOTKI PARTYJNE I AWANSUJĄ...."PARTIA MI KAZAŁA OBSTAWIĆ POCIOTKIEM ŚMIETANKI STANOWISKO KIEROWNICZE" TAK POWIEDZIAŁ DYR. DO PRACOWNIKÓW ......PRZECIEŻ TO JAK ZA KOMUNY....:(

orientuj się 2014-11-12 11:52:49

Torres to szefowa polskiej służby cywilnej. Przyzwyczajaj się, Kopacz niedawno ją wybrała

claudia bolivias torres HonduRas 2014-11-12 11:09:10

Nazwisko nie brzmi jakbyśmy byli na rynku administracji w Polsce. Z artykułu nie wynika o czym konkretnie jest pisane - czyji urzędnicy? portugalscy? hiszpańscy? może Sardynia ma problem? PS a czy to na spotkanie pani Torres do Madrytu lecieli pisowscy politycy z własnymi butelkami?