PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
  • Nowy Przemysł
  • Tech & Job
  • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

Ministra pracy przywitają kłopoty

Minister Borys-Szopa raczej nie straci miejsca w rządzie. Minister u progu nowej kadencji przywitają jednak palące wyzwania.

Ministra pracy przywitają kłopoty
Adobe Stock
REKLAMA

Do zmiany na stanowisku ministra pracy doszło zaledwie pięć miesięcy temu. Dokładnie 4 czerwca prezydent Andrzej Duda na wniosek Mateusza Morawieckiego powołał Bożenę Borys-Szopę na stanowisko ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Zastąpiła ona Elżbietę Rafalską, która uzyskała mandat do Parlamentu Europejskiego.

Już wówczas dużo mówiło się na temat potencjalnego następcy Elżbiety Rafalskiej. Typowano Stanisława Szweda. Obecny wiceminister był prawą ręką Rafalskiej. Szwed ukończył Krakowską Szkołę Wyższą im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na Wydziale Administracji Publicznej. Od lat jest posłem. To już jego piąta kadencja w Sejmie. W parlamencie pracował w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny (jako wiceprzewodniczący), Podkomisji stałej ds. nowelizacji Kodeksu Pracy i Podkomisji stałej ds. rynku pracy, a także w Komisji Nadzwyczajnej ds. zmian w Kodyfikacjach. Jako sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zajmuje się departamentami: prawa pracy, rynku pracy, funduszy, a także dialogu i partnerstwa społecznego. Wchodzi w skład Rady Dialogu Społecznego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na giełdzie nazwisk pojawił się w czerwcu także inny wiceminister pracy Marcin Zieleniecki. To z wykształcenia prawnik. Zawodowo związany z Uniwersytetem Gdańskim, gdzie doszedł do stanowiska profesora nadzwyczajnego w Katedrze Prawa Pracy. Został również wykładowcą w Instytucie Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Był ekspertem Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Jest członkiem Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Ubezpieczenia Społecznego, Polskiej Sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego. Jest mediatorem z listy mediatorów przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej.  Przez wiele lat był członkiem Komisji do Spraw Układów Zbiorowych Pracy przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej.

Czytaj też:  Borys-Szopa zachwala przyjęty przez rząd program. W pracy ma być bezpieczniej

Bez szans na awans?

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ministra pracy przywitają kłopoty

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA