×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel straci stanowisko?

  • Autor: PAP/AT
  • 27 wrz 2017 11:24

Posłowie w Sejmie debatują nad wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel straci stanowisko?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• W Sejmie rozpoczęła się debata nad wnioskiem posłów opozycji o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.

• W uzasadnieniu do wniosku napisano, że został on złożony w związku z prowadzeniem szkodliwej polityki na polskiej wsi, ukazującej bezczynność, bezradność i beznadziejność ministra.

• Minister, odnosząc się do zarzutów stwierdził, że od chwili przejęcia władzy przez PiS sytuacja na wsi się poprawiła.

W uzasadnieniu do wniosku napisano, że został on złożony "w związku z prowadzeniem szkodliwej polityki na polskiej wsi, ukazującej bezczynność, bezradność i beznadziejność ministra". Pod wnioskiem podpisało się kilkudziesięciu posłów z klubu PO, PSL i Nowoczesna, m.in. Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), Grzegorz Schetyna (PO) i Ryszard Petru (N).

Dokument został złożony 12 września, a 22 skierowano go do prac sejmowych. Podobny wniosek został przygotowany przed wakacjami, ale ostatecznie PSL go wycofał.

Posłowie opozycji we wniosku zarzucają ministrowi: podwyższenie wieku emerytalnego dla rolników, "milczącą" zgodę na likwidację Kas Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego; paraliż agencji płatniczej (ARiMR); niezajęcie się sprawą embarga nałożonego przez Rosję; brak kompleksowej ochrony przez afrykańskim pomorem świń (ASF); zbyt małe środki na realizację programów mleko i owoce w szkole.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel straci stanowisko?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Powyższy człek postkomunistyczna gnida zniszczył PiS . 2017-09-27 12:20:07

    Złodzieje, oszuści czy grunty zwiększyły swą wartość po modernizacjach z rolnych na budowlane gdzie właściciele nawet nie byli stronami postępowań? Otóż „Nie”,wręcz odwrotnie , tyko idiota nie znający się na handlu mógł masowo zarzucić tworem rynek licząc na cud szczęścia iż nie obniży wartości tym samym gruntów budowlanych, kastę przestępczą samorządową perfekcyjnie przy korycie utrzymaliście SLD-PO-PSL z podatków od nieruchomości(oddajcie ludziom wyłudzone pieniądze).Patologiczna Ustawa w obiegu prawnym , podpisana przez Andrzeja Dudę 27 sierpnia 2015roku z dnia 10 lipca 2015roku o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz.U.2015 poz.1338) . Wnioski Krzysztof Jurgiel minister zakichany celowo i świadomie rujnują finanse publiczne od wpływów do Skarbu Państwa Polskiego, VAT w przedmiotowej ustawie omijamy w postaci wyłączenia gruntu rolnego do 0.5ha pod zabudowę zagrodową .Wyjebaliscie najuczciwszych z obrębów Miast(zwanych niegdyś klasą robotniczą) , swą krwawicą utrzymywali Rządy i Parlamentarzystów ze zorganizowaną grupą przestępczą Samorządami terytorialnymi ,wyłudziliście przestępcy środki finansowe od społeczeństwa. Największa afera finansowa RP dotycząca opodatkowania VAT od obrotu gruntami jak również kradzieży dziesiątków miliardów od 2011roku w związku z modernizacjami gruntów rolnych na budowlane.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA