×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Miliony na wsparcie strażaków ochotników

  • Autor: PAP/km
  • 4 cze 2023 8:27

W 2023 r. na wsparcie zakupu 668 wozów ratowniczo-gaśniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych przeznaczymy 305,5 mln zł - mówi minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Z powodu częściej pojawiających się ekstremalnych zjawisk pogodowych, rola strażaków będzie coraz większa.

Miliony na wsparcie strażaków ochotników
W warunkach zmian klimatu działalność strażaków związana z likwidacją skutków klęsk żywiołowych nabiera szczególnego znaczenia (fot. Pixabay)
REKLAMA

Szefowa MKiŚ podkreśliła w rozmowie z PAP, że w warunkach zmian klimatu i powtarzających się, uciążliwych zjawisk pogodowych, takich jak deszcze nawalne, długotrwałe susze, gwałtowne burze, huragany, czy trąby powietrzne, działalność strażaków związana z likwidacją skutków klęsk żywiołowych nabiera szczególnego znaczenia, zwłaszcza w transporcie i energetyce, ale także w odniesieniu do prywatnych domów i posesji.

- Dlaczego Narodowy Fundusz oraz fundusze wojewódzkie włączają się w finansowanie strażaków? Otóż ze względu na zmiany klimatu, coraz częściej występujące okresy suszy i ekstremalne zjawiska atmosferyczne, zaangażowanie strażaków, w tym strażaków ochotników będzie coraz większe. Coraz częściej mogą występować pożary lasów i traw, wichury, lokalne podtopienia, czy powodzie. Strażacy muszą mieć zatem odpowiedni sprzęt, żeby sprostać tym wyzwaniom - wskazała minister.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Miliony na wsparcie strażaków ochotników
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA