PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Michałkiewicz: W pomocy społecznej pracują ludzie z empatią

  • Autor: PAP/AT
  • 21 lis 2019 12:38

Aktywność zawodową w obszarze pomocy społecznej wybierają ludzie obdarzeni empatią, rzetelnością i sumiennością w wypełnianiu zadań, optymiści, dla których chcieć znaczy móc - przekonywał szef PFRON Krzysztof Michałkiewicz z okazji święta pracownika socjalnego.

Michałkiewicz: W pomocy społecznej pracują ludzie z empatią
Adobe Stock
REKLAMA

21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Przy tej okazji Krzysztof Michałkiewicz zauważył, że dzień ten "stanowi znakomitą okazję do docenienia profesjonalnego zaangażowania i codziennej pracy dla dobra drugiego człowieka, zwłaszcza zmagającego się z niepełnosprawnością".

Jego zdaniem "aktywność zawodową w obszarze pomocy społecznej wybierają ludzie obdarzeni empatią, rzetelnością i sumiennością w wypełnianiu zadań, optymiści, dla których chcieć znaczy móc".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Kiepskie zarobki, wątpliwy prestiż, długa lista obowiązków i ryzyko

"Wszystkie te cechy pomagają udzielać wsparcia osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, zagrożonym wykluczeniem społecznym, niepełnosprawnym i chorym, pozwalając na poprawę jakości ich życia" - przekonywał Michałkiewicz.

Jak podkreśla Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w komunikacie prasowym, w Polsce pracuje blisko 21 tys. pracowników socjalnych, którzy są oni zatrudnieni głównie w domach pomocy społecznej oraz w powiatowych centrach pomocy rodzinie.

"Praca socjalna jest działalnością o charakterze pomocowym. Podstawowym jej celem jest niesienie pomocy ludziom znajdującym się w różnych sytuacjach, nie tylko związanych z problemami materialnymi, ale także psychicznymi, emocjonalnymi czy duchowymi" - wskazano w komunikacie.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Michałkiewicz: W pomocy społecznej pracują ludzie z empatią

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Janina 2019-11-24 15:57:36

    To niech sprawdzi MGOPS w Leśnej. Oby im w życiu nic nie brakowało, w przeciwieństwie do podopiecznych.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA