×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

MF: inteligentny robot pomoże w walce z cyberprzestępczością

  • Autor: PAP/RAF
  • 4 mar 2020 20:33

Dzięki konkursowi MinFinTech wybrano dla Krajowej Administracji Skarbowej innowacyjne rozwiązania IT m. in. inteligentnego robota do walki z cyberprzestępczością - poinformował w środę (4 marca) resort finansów.

MF: inteligentny robot pomoże w walce z cyberprzestępczością
(FOt. twitter.com/MF_GOV_PL)
REKLAMA

W komunikacie poinformowano, że 3. edycja konkursu MinFinTech jest częścią programu GovTech Polska. - Jego celem jest usprawnienie dialogu między administracją publiczną a innowatorami (przedsiębiorcami MŚP, startupami, środowiskiem naukowym) - czytamy.

- Można śmiało powiedzieć, że innowacje powoli zmieniają naszą organizację. Pokazujemy, że administracja potrafi być otwarta na nowoczesne rozwiązania IT i nie boi się zaufać tym, którzy tworzą rozwiązania szyte na miarę - powiedziała w środę (4 marca) podczas uroczystości wręczenia nagród cytowana w komunikacie wiceminister finansów i szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

MF zaznaczyło, że celem tegorocznej edycji konkursu MiNFinTech było wzmocnienie zwalczania przestępczości ekonomicznej przez stworzenie narzędzi w obszarze cyberprzestępczości i unowocześnienie metod pracy funkcjonariuszy z wykorzystaniem urządzeń RTG do kontroli celno-skarbowej.

Czytaj też: Rozwój technologii to nowe cyberzagrożenia. Brak kadr to największe wyzwanie dla IT security

- W tym roku nagrody przyznajemy w dwóch wyzwaniach, dla których wspólny jest jeden cel. To odpowiedzialność KAS za bezpieczeństwo publiczne związane z przepływem niebezpiecznych towarów przez granicę i z rosnącą liczbą przestępstw w cyberprzestrzeni - dodała.

Resort finansów poinformował, że w części konkursu na opracowanie robota do walki z cyberprzestępczością wygrali Tomasz Janiczek i Marek Bazan, a w części konkursu na opracowanie interaktywnej e-platformy szkoleniowej, dla funkcjonariuszy KAS, którzy wykorzystują urządzenia RTG do kontroli celno-skarbowych wygrali Tomasz Cyfert i Tomasz Siwak.MinFinTech po raz trzeci

- Wszystko zaczęło się w 2017 r., kiedy polska administracja skarbowa po raz pierwszy poszukiwała rozwiązań przy pomocy narzędzi charakterystycznych dla ścieżki govtech. Ministerstwo Finansów, jako pierwsza administracja skarbowa na świecie, aby usprawnić uszczelnianie systemu podatkowego, przygotowało zadanie dla programistów i analityków na hackathonie (czyli maratonie programistycznym) w ramach konkursu MinFinTech. Efektem tego konkursu jest program, który pomaga administracji skarbowej w walce z mafiami VAT" - zaznaczył resort finansów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: MF: inteligentny robot pomoże w walce z cyberprzestępczością

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA