PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Marlena Maląg - nowa minister rodziny, pracy i polityki społecznej zaprzysiężona

  • Autor: AS/pap
  • 15 lis 2019 15:15

Trwa zaprzysiężenie Rady Ministrów. Na jej czele ponownie stanął Mateusz Morawiecki, a i trzon rządu pozostał niezmieniony. Pojawiły się jednak nowe resorty i kilka nowych twarzy. Wśród nich Marlena Maląg - nowa minister rodziny, pracy i polityki społecznej

Marlena Maląg - nowa minister rodziny, pracy i polityki społecznej zaprzysiężona
Adobe Stock
REKLAMA

W porównaniu z poprzednią kadencja w rządzie zaszło kilka zmian po części wynikających z nowego wewnętrznego układu politycznego, po części ze zmieniającej się sytuacji zewnętrznej (spowolnienie gospodarcze).

O tym, kto będzie nami rządzić w najbliższych latach czytaj tutaj

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ministrem rodziny, pracy i polityki społecznej została Marlena Maląg.

fot.:twitter.com/PremierRP
fot.:twitter.com/PremierRP

Nowa minister rodziny dotychczas była szefem Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych Wcześniej przez wiele lat była związana z oświatą. 

Od grudnia minionego roku Maląg pełni funkcję prezesa Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. "Każdego dnia moim celem było niesienie pomocy setkom tysięcy osób z niepełnosprawnościami. Wprowadziliśmy wiele nowych form wsparcia, wróciliśmy społeczeństwu wielu wykluczonych wcześniej, a bardzo wartościowych ludzi" - wskazywała Maląg podczas październikowej kampanii w wyborach parlamentarnych.

Jako prezes PFRON Maląg podejmowała m.in. działania na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością. Fundusz rozpoczął uruchamianie projektu, który ma na celu wprowadzenie nowej metody rehabilitacji kompleksowej osób niepełnosprawnych. PFRON po pięciu latach przywrócił także dofinansowania do zakupu wózka inwalidzkiego z napędem elektrycznym.

Maląg ukończyła pedagogikę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie. Jest także absolwentką studiów podyplomowych w zakresie matematyki i informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz w zakresie zarządzania na Politechnice Poznańskiej i zarządzania instytucjami oświatowymi w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Marlena Maląg - nowa minister rodziny, pracy i polityki społecznej zaprzysiężona

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA