Lublin: Marszałek doniósł na byłą dyrektorkę Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

• Trwa spór między zarządem województwa lubelskiego, a byłą dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej prof. Elżbietą Starosławską.
• Wcześniej konflikt miał wymiar polityczny.
• Teraz spór nabiera wymiaru prawnego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lublin: Marszałek doniósł na byłą dyrektorkę Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

PODZIEL SIĘ


Autor: Rynek Zdrowia/AT

www.rynekzdrowia.pl

18 lip 2016 11:11


To już wojna totalna - tak Kurier Lubelski określa kolejny etap sporu między zarządem województwa a byłą dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej prof. Elżbietą Starosławską.

Wcześniej konflikt miał wymiar polityczny. Posłowie PiS twierdzili, że ”Bezprecedensowy atak zarządu trwający kilka miesięcy niweczy dorobek pani dyrektor w zakresie pracy leczniczej i organizacyjnej. Perspektywa powstania pełnoprofilowego i kompleksowego Centrum Onkologii to wyłącznie jej zasługa".

Teraz spór nabiera wymiaru prawnego. Gazeta informuje, że zawiadomienia w sprawie byłej dyrektor trafiły do Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ i rzecznika dyscypliny finansów publicznych Regionalnej Izby Obrachunkowej.

W piśmie do prokuratury chodzi o to, że COZL publikując ogłoszenia (lata 2013 - 2015) o zamówieniu leku neupogen (stosowany w chemioterapii) upublicznił numery PESEL pacjentów. Można było to wykorzystać, by ustalić dane takiej osoby i dowiedzieć się, na co choruje, a to oznacza złamanie ustawy o ochronie danych osobowych.

Z kolei rzecznik dyscypliny finansów publicznych, zdaniem władz regionu, powinien się zająć sprawą czterech zamówień (lata 2013 - 2014) na usługi prawne. COZL wybierało kancelarie i spółki prawnicze w drodze zapytania o cenę takich usług. Według urzędników, szpital powinien ogłosić standardowy przetarg. Nie zrobił tego, czym mógł naruszyć przepisy o dyscyplinie finansów publicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.