Krzysztof Kwiatkowski: Na całym świecie wynagrodzenia w biznesie są wyższe niż w administracji publicznej

Nie zawsze jako przedstawiciele administracji publicznej wygramy konkurencję w postaci najwyższego wynagrodzenia. Nie mam za to żadnych wątpliwości, że zawsze proponujemy, bardziej stabilne zatrudnienie - mówi Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Krzysztof Kwiatkowski: Na całym świecie wynagrodzenia w biznesie są wyższe niż w administracji publicznej

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl (Bartosz Dyląg)

www.portalsamorzadowy.pl

30 mar 2015 10:45


Pojawiają się głosy, że słabość samorządów wynika m.in. z tego, że kadry są za słabo opłacane, samorządy nie mają szans konkurować z biznesem o ludzi.

– Wszędzie na świecie wynagrodzenia kadry zarządzającej są wyższe w biznesie niż w administracji publicznej. Z tym problemem przychodzi się zmierzyć wszystkim instytucjom.

Czytaj też: Administracja samorządowa: zarobki, zwolnienia i struktura zatrudnienia

Także w NIK zauważamy takie procesy: zdarza się, że grupa naszych pracowników przechodzi do biznesu, ponieważ ich kompetencje w zakresie kontroli i audytu są tak wysokie, że biznes proponuje wynagrodzenia dużo wyższe niż może zaproponować instytucja publiczna.

Jak sobie z tym radzicie w Najwyższej Izbie Kontroli?

– Proponujemy naszym pracownikom wiele dodatkowych możliwości rozwoju: mogą oni korzystać z kursów, szkoleń, zaplanować indywidualną ścieżkę rozwoju związaną z zainteresowaniami, mogą wybrać sobie departament, w którym będą pracować zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Podkreślamy ponadto walor stabilności zatrudnienia, który zawsze jest zwykle przypisany do administracji rządowej i samorządowej, zwłaszcza w wypadku pracowników mianowanych, a takimi są kontrolerzy.

Nie zawsze jako przedstawiciele administracji publicznej wygramy konkurencję w postaci najwyższego wynagrodzenia. Nie mam za to żadnych wątpliwości, że zawsze proponujemy, bardziej stabilne zatrudnienie, a przede wszystkim możliwość realizowania rozwoju zawodowego w służbie publicznej.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.