Komunikator internetowy udzieli porad bezrobotnym

Doradcy zawodowi na Podkarpaciu będą udzielać porad bezrobotnym za pomocą komunikatora internetowego. „Wykorzystujemy zdobycze cywilizacyjne, by być bliżej osób potrzebujących wsparcia na rynku pracy” - mówi wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie Mateusz Kutrzeba.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Komunikator internetowy udzieli porad bezrobotnym

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

24 maj 2016 16:03


Komunikator to popularny program Skype, który umożliwia prowadzenie rozmów głosowych, video, a także przesyłanie tekstu. Można go zainstalować i używać nie tylko na komputerze, ale także pobrać na telefon komórkowy. "Zatem nasze rozwiązanie ma charakter bardzo praktyczny"- zaznaczył Kutrzeba.

Z doradcą zawodowym osoby bezrobotne mogą kontaktować się w godzinach pracy każdego z czterech podkarpackich Centrów Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, które działają w Rzeszowie, Krośnie, Tarnobrzegu i Przemyślu. Porady będzie można wciąż uzyskać bezpośrednio w siedzibie centrów.

Czytaj też: Bezrobocie najniższe od ponad 20 lat

"Jeśli jednak możemy służyć pomocą i wiedzą naszych doradców także zdalnie, wirtualnie, to wystarczy się z nami połączyć. Każde z centrów posiada swój adres do wyszukania w komunikatorze" - dodał Kutrzeba.

Centra Informacji i Planowania Kariery Zawodowej to wyspecjalizowane placówki Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, które prowadzą poradnictwo zawodowe. Ich pracownicy udzielą pomocy i informacji przy podejmowaniu decyzji zawodowych oraz poszukiwaniu odpowiedniej pracy. W centrach znaleźć można informacje o zawodach, rynku pracy, o możliwościach zdobywania i podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Na Podkarpaciu stopa bezrobocia wynosi 13,3 proc. (dane na koniec marca br.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.