PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Komitety kandydatów na prezydenta zgłosiły osoby do pracy w obwodowych komisjach wyborczych

  • Autor: PAP/RAF
  • 11 kwi 2020 10:34

Komitety kandydatów na prezydenta zgłosiły osoby do pracy w obwodowych komisjach wyborczych. Komitet prezydenta Andrzeja Dudy miał w niektórych regionach więcej chętnych niż miejsc. Z kolei sztabowcy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zastrzegają, że nie chcą wysyłać swoich przedstawicieli do komisji.

Komitety kandydatów na prezydenta zgłosiły osoby do pracy w obwodowych komisjach wyborczych
Przewodniczący komisji zarobią 500 zł, ich zastępcy - 400 zł, a członkowie obwodowych komisji wyborczych - 350 zł. (Fot. PTWP)
REKLAMA
  • Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego PiS i pełnomocnik sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy przyznał, że sztab zgłosił kandydatów do wszystkich obwodowych komisji wyborczych.
  • Komitet Małgorzaty Kidawy-Błońskiej już jakiś czas temu zdecydował, że nie będzie wysyłać kandydatów do obwodowych, okręgowych komisji wyborczych.
  • - Uważamy, że jeśli ktoś czuje się na siłach, może się do tych komisji zgłaszać. Nie będziemy jednak nikogo zmuszać - zaznacza rzecznik PSL Miłosz Motyka.

Zgodnie z kalendarzem wyborczym piątek (10 kwietnia) był ostatnim dniem na zgłaszanie się do pracy w obwodowej komisji wyborczej w wyborach prezydenckich, których I tura zaplanowana jest na 10 maja.

Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego PiS i pełnomocnik sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy przyznał, że sztab zgłosił kandydatów do wszystkich obwodowych komisji wyborczych. - W większości z nich nie mieliśmy żadnych problemów ze zgłoszeniami chętnych do pracy - podkreślił.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Co więcej, w niektórych regionach zgłosiło się znacznie więcej chętnych niż miejsc, którymi dysponowaliśmy - oświadczył Sobolewski.

Komitet Małgorzaty Kidawy-Błońskiej już jakiś czas temu zdecydował, że nie będzie wysyłać kandydatów do obwodowych, okręgowych komisji wyborczych, ani mężów zaufania i stanowisko takie poparł zarząd PO.

Czytaj też: Oni rekrutują. Sprawdź, gdzie jest praca

- Uważamy po prostu, że te wybory 10 maja nie mogą się odbyć i jestem przekonany, że się nie odbęda -  mówi sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński.

- Nie chcemy narażać swoich ludzi na niebezpieczeństwo - dodaje Izabela Leszczyna, członek zarządu PO i członek sztabu Kidawy-Błońskiej.

Nieco inne stanowisko ma komitet Władysława Kosiniaka-Kamysza. - Decyzje będą podejmowane na poziomie okręgowych sztabów. Uważamy, że jeśli ktoś czuje się na siłach, może się do tych komisji zgłaszać. Nie będziemy jednak nikogo zmuszać - zaznacza rzecznik PSL Miłosz Motyka.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Komitety kandydatów na prezydenta zgłosiły osoby do pracy w obwodowych komisjach wyborczych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA