×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Kolejni ochotnicy rozpoczęli szkolenie WOT

  • Autor: PAP
  • Opublikowano: 30 lip 2022 16:44

Ponad 90 ochotników rozpoczęło szkolenie podstawowe w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Szkolenie odbywa się w obiektach szkoleniowych w Braniewie - podał w sobotę szer. Krzysztof Fedak z WMBOT.

Kolejni ochotnicy rozpoczęli szkolenie WOT
W Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie służy już ponad 3 tys. żołnierzy (fot. WOT/Twitter)
REKLAMA

W pierwszym dniu ochotnicy wypełniali dokumentację, pobrali umundurowanie z magazynu i przeszli sprawdzian z wychowania fizycznego.

"Decyzję o wstąpieniu do WOT podjąłem z dnia na dzień, chciałem spróbować z wojskiem, zobaczyć, jak to jest i jeśli mi się spodoba, to być może w przyszłości dołączę do służby zawodowej. Przede mną ciężka praca, ale nastawienie mam dobre. Jest we mnie motywacja i wiem, że nie można odpuszczać, nie można załamywać się upadkami, tylko cały czas iść do przodu" - podkreślił cytowany w komunikacie WMBOT 18-letni Bartosz Pepliński z Elbląga.

Wśród nowych terytorialsów są zarówno osoby młode, szczególnie uczniowie szkół średnich i studenci oraz mające już większy bagaż życiowych doświadczeń. Są także i takie, jak chociażby 44-letnia Dominika Klaus, dla której nie jest to pierwsze spotkanie z Wojskami Obrony Terytorialnej. Mieszkanka Olsztyna niespełna dwa miesiące temu wstąpiła do WOT, ale z uwagi na kontuzje musiała przerwać szkolenie. Dziś wróciła, by od podstaw ukończyć szkolenie i złożyć przysięgę.

Zobacz: Polacy idą do wojska. Ile można zarobić w obronie terytorialnej?

Przed ochotnikami szesnastodniowe intensywne szkolenie, podczas którego będą zdobywali wiedzę i umiejętności niezbędne do pełnienia służby wojskowej. Szkolenie zakończone zostanie pętlą taktyczną, a ukoronowaniem całej "szesnastki" będzie uroczysta przysięga.

W ubiegłą sobotę w ramach projektu "Wakacje z WOT" przysięgę wojskową złożyło ponad 80 żołnierzy z Warmii i Mazur. Uroczysta przysięga odbyła się w Ełku w obecności wicepremiera, ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. 13 sierpnia na terenie jednostki w Braniewie słowa roty przysięgi wypowiedzą kolejni mieszkańcy regionu.

W Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie służy już ponad 3 tys. żołnierzy. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kolejni ochotnicy rozpoczęli szkolenie WOT
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA