PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Kolejni ochotnicy dołączyli do WOT. 220 osób rozpoczęło szkolenie

Ponad 220 ochotników rozpoczęło szkolenie w strukturach Wojsk Obrony Terytorialnej w ramach projektu "Wakacje z WOT"- poinformował rzecznik tej formacji ppłk Marek Pietrzak. Szkolenie zakończy uroczysta przysięga wojskowa, która odbędzie się w 10 i 11 sierpnia w Biedrusku i Puławach.

  • Autor: PAP
  • 28 lip 2019 12:24
Kolejni ochotnicy dołączyli do WOT. 220 osób rozpoczęło szkolenie
Szeregi żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej powiększyły się o ponad 220 ochotników. (Fot. DWOT)
REKLAMA

"W piątek i sobotę szeregi żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej powiększyły się o ponad 220 ochotników. Szkolenie podstawowe w strukturach 2 Lubelskiej Brygady OT w Chełmie rozpoczęło 109 ochotników, a do 12 Wielkopolskiej Brygady OT powołano 112 ochotników" - poinformował Pietrzak na stronie internetowej WOT.

Przypomniał, że powołania do służby w WOT na Lubelszczyźnie i Wielkopolsce były kolejnymi w ramach projektu "Wakacje z WOT". "Projekt ten adresowany jest głównie do pełnoletnich uczniów, studentów oraz nauczycieli, którzy w czasie wolnym od nauki chcą przejść podstawowe szkolenie wojskowe i rozpocząć swoją przygodę z Wojskami Obrony Terytorialnej" - poinformował.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Wstąpienie do wojska będzie łatwiejsze. MON likwiduje bariery biurokratyczne

Powołania do służby w WOT na Lubelszczyźnie i Wielkopolsce były kolejnymi w ramach projektu „Wakacje z WOT”. (Fot. DWOT)
Powołania do służby w WOT na Lubelszczyźnie i Wielkopolsce były kolejnymi w ramach projektu „Wakacje z WOT”. (Fot. DWOT)

W oświadczeniu wyjaśniono, że "szkolenie podstawowe w czasie wakacji, nie różni się od szkoleń podstawowych organizowanych w WOT w innych terminach". "To szesnaście dni bardzo intensywnych ćwiczeń (...). Pierwszy dzień to wcielenie, czyli sprawy formalne, badania i testy sprawnościowe. Następne dni, to już wyłącznie zajęcia praktyczne, organizowane na terenie jednostki, na strzelnicach i pasach taktycznych podczas, których ochotnicy mają okazję zapoznać się z podstawami strzelectwa, taktyki, topografii, łączności i pierwszej pomocy medycznej" - poinformowano w oświadczeniu. Finał szkolenia to tzw. "pętla taktyczna", czyli sprawdzian zdobytych umiejętności.

Pietrzak poinformował, że szkolenie zwieńczy uroczysta przysięga wojskowa, która odbędzie się w 11 sierpnia Puławach i w 10 sierpnia w Biedrusku.

Jak wyjaśnił, "16-dniowe szkolenie podstawowe, tzw. +szesnastka+ otwiera trzyletni cykl szkoleniowy Terytorialsów, który podzielony jest na trzy etapy: szkolenie indywidualne (pierwszy rok), specjalistyczne (drugi rok) i zgrywające (trzeci rok). W tym czasie żołnierze OT szkolą się w systemie weekendowym, w ramach tzw. szkoleń rotacyjnych, organizowanych w wymiarze minimum dwóch dni w miesiącu. Ponadto raz w roku każdy żołnierz OT uczestniczy w dwutygodniowym szkoleniu zintegrowanym organizowanym na poligonie".

Obecnie w Wojskach Obrony Terytorialnej pełni służbę ponad 20,5 tys. żołnierzy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kolejni ochotnicy dołączyli do WOT. 220 osób rozpoczęło szkolenie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA