×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Karczewski: Propozycja zmiany trybu pracy posłów jest ciekawa. Popieram ją

  • Autor: PAP
  • 14 lis 2017 11:28

- Propozycja marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego ws. wprowadzenia trzytygodniowego trybu pracy posłów jest bardzo ciekawa. Popieram ją - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Karczewski: Propozycja zmiany trybu pracy posłów jest ciekawa. Popieram ją
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

We wtorek (14 listopada)  "Rzeczpospolita" poinformowała, że marszałek Sejmu Marek Kuchciński proponuje, by posłowie pracowali w cyklu trzytygodniowym. Jeden tydzień poświęcony byłby obradom plenarnym, drugi - pracy w komisjach a trzeci - pracy posłów w terenie. - Obecnie Sejm zbiera się najczęściej na trzy dni, co dwa tygodnie. W tym czasie odbywają się posiedzenia komisji. Przykładowo podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia było ich ponad 50. Za kilka miesięcy ma się to skończyć - czytamy w artykule "Rz".

Marszałek Senatu, pytany o tę informację, stwierdził, że jeżeli takie zmiany zostaną wprowadzone, będą również dotyczyły korekty pracy Senatu.

- Jestem gorącym zwolennikiem tego, aby wydłużyć czas i pracę (parlamentarzystów) w terenie. To jest bardzo dobry pomysł, to też będzie mobilizować posłów i senatorów do pracy w terenie - bardzo ważnej, czasami traktowanej po macoszemu - ocenił Karczewski. Jego zdaniem, proponowane zmiany zachęcą również posłów i senatorów do bardziej wnikliwej pracy w komisjach.

- Działanie pana marszałka Sejmu będzie zapobiegało temu, że na sali plenarnej, podczas wypowiedzi wielu ministrów są pustki, bo posłowie są w komisjach i obradują - powiedział Karczewski. - To jest propozycja pana marszałka (Sejmu), (ona) jest bardzo ciekawa i ja ją popieram - oświadczył marszałek Senatu.

Wskazywał jednocześnie, że regulamin Senatu różni się tym od regulaminu Sejmu, że w Senacie nie ma możliwości prowadzenia komisji podczas obrad plenarnych.

Informacje "Rzeczpospolitej" o planach marszałka potwierdza Centrum Informacyjne Sejmu: - Ostatnie dwa lata bardzo intensywnej pracy Sejmu, mogą stanowić podstawę do propozycji i rozmowy na temat zmian w trybie prac Izby. Marszałek Sejmu, jako osoba je nadzorująca i koordynująca, jest w pełni świadomy zarówno zalet, jak i wad aktualnie obowiązującego harmonogramu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Karczewski: Propozycja zmiany trybu pracy posłów jest ciekawa. Popieram ją

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • BEA 2017-11-14 14:57:01

    No nareszcie, bo jak widzę te puste ławy i ktoś coś przemawia , to śmiech ogarnia , taka farsa.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA