Jurgiel: Zarząd stadniny w Janowie Podlaskim do zmiany

6
Jurgiel: Zarząd stadniny w Janowie Podlaskim do zmiany fot.wikipedia.org/Pjahr
• Według szefa resortu rolnictwa Krzysztofa Jurgiela zarząd stadniny w Janowie Podlaskim powinien zostać zmieniony.
• Niezwłocznie powinien też zostać rozpisany konkurs na stanowiska w zarządzie spółki.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jurgiel: Zarząd stadniny w Janowie Podlaskim do zmiany

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

4 kwi 2016 20:01


- W związku z kolejnym przypadkiem padnięcia klaczy w stadninie koni w Janowie Podlaskim minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel polecił w poniedziałek (4 kwietnia) prezesowi Agencji Nieruchomości Rolnych podjęcie natychmiastowych działań naprawczych - poinformowało Ministerstwo Rolnictwa.

W nocy z piątku (1 kwietnia) na sobotę (2 kwietnia) padła klacz Amra, przebywająca w ramach dzierżawy w stadninie koni w Janowie Podlaskim. Zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami klacz została przewieziona do kliniki koni SGGW w Warszawie i poddana operacji, ale nie udało się jej uratować. Prawdopodobną przyczyną śmierci był skręt jelit, prowadzący do ich martwicy.

O zgonie klaczy została zawiadomiona prokuratura, która prowadzi śledztwo dotyczące przestępstwa niegospodarności, jakiego miały się dopuścić poprzednie władze stadniny.

W ostatnich miesiącach to już trzeci przypadek padnięcia klaczy na skręt jelit.

Premier Beata Szydło poinformowała w poniedziałek podczas konferencji prasowej z Szczecinie, że chce na ten temat sytuacji w stadninie rozmawiać z ministrem Jurgielem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.