PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Jesteście cichymi bohaterami - minister Maląg podziękowała pracownikom socjalnym za ciężką pracę

  • Autor: PAP
  • 21 lis 2022 15:58

Dziękuję pracownikom socjalnym i wszystkim pracującym w pomocy społecznej za waszą ciężką pracę. Jesteście cichymi bohaterami w pomocy polskim rodzinom - powiedziała w poniedziałek szefowa MRiPS Marlena Maląg podczas wręczenia nagród z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.

Jesteście cichymi bohaterami - minister Maląg podziękowała pracownikom socjalnym za ciężką pracę
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg (fot. PAP / Darek Delmanowicz)
REKLAMA

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg i wiceminister Stanisław Szwed wzięli w poniedziałek udział w uroczystości wręczenia nagród z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. W tym roku to m. in. 10 nagród indywidualnych i 8 nagród zespołowych za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej.

"Dziękuję pracownikom socjalnym i wszystkim pracującym w pomocy społecznej za waszą ciężką pracę, wielokrotnie niezauważaną. Jesteście cichymi bohaterami w pomocy polskim rodzinom" - mówiła minister.

Czytaj także: Prezydent wręczył statuetki laureatom XIV edycji konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom

Podkreśliła, że polityka prorodzinna, ta rozpoczęta przez premier Beatę Szydło, dziś kontynuowana przez premiera Mateusza Morawieckiego, dla rządu Zjednoczonej Prawicy jest niezwykle ważna. Jak podkreśliła, ta polityka prorodzinna przejawia się nie tylko w słowach, ale też w konkretnych działaniach.

Wspomniała programach wprowadzonych przez rząd - "Rodzina 500 plus" i "Rodzinny kapitał opiekuńczy. "Polityka prorodzinna to także wsparcie dla seniorów, to godna waloryzacja, 13. emerytura i 14. emerytura" - dodała.

"Chciałam złożyć jeszcze raz życzenia wszystkim pracownikom, którzy wykonują trudną pracę dla polskich rodzin, którzy każdego dnia pomagają, wyciągają pomocną dłoń" - zaznaczyła Maląg.

Minister zwróciła także uwagę, że od 2020 r. dotknęło nas sporo trudnych doświadczeń i sprawdzianów. "To przecież czas covidu, kiedy był lockdown, kiedy trzeba było pomagać rodzinom w zupełnie nowych sytuacjach. Dziś tocząca się wojna na Ukrainie to i pomoc dla polskich rodzin, ale także dla obywateli Ukrainy" - wyjaśniła.

Czytaj także: Szum komunikacyjny w firmie powoduje problemy. Wiadomo już, jak go uniknąć

Na gali wręczenia nagród głos zabrał również wiceminister Stanisław Szwed.

"Dziękuję za waszą służbę na rzecz drugiego człowieka, trudno w ogóle wyobrazić sobie pracę w terenie, gdyby państwa nie było. (...) Dzisiaj jesteście reprezentantami całej grupy" - zwrócił się do obecnych na sali laureatów.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Jesteście cichymi bohaterami - minister Maląg podziękowała pracownikom socjalnym za ciężką pracę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Pomordowani na przestępstwach wodno prawnych zostali obdarci z resztek godności osobistej 2022-11-21 21:24:21

    Każdy pełnoletni obywatel RP powinien mieć równe prawa do prowadzenia działalności gospodarczej rolniczej , dotychczasowe przepisy sięgają czasów komuny,debilizm w tym zakresie ograniczania praw obywatelskich należy wyeliminować z strefy publicznej. Czekają nas olbrzymie kary, środki na KPO raczej nie zostaną odblokowane, kolejny głupowaty polityk wynika jest darmozjadem.Stopień ubóstwa w kraju przed wybuchem wojny na Ukrainie był już przerażający 1,5miliona ludzi, w obrębach miast po modernizacjach ewidencji gruntów gdzie właściciele, czy wieczyści użytkownicy nawet nie byli stronami postępowań, usunięto klasyfikacje gruntów z map zasadniczych w tych obrębach, zaś ludzi potraktowano jak bydło na żeż , nie są rolnikami w związku z powyższym nie mogą przywrócić gruntów do stanu pierwotnego, przestępstwa wodno prawne w Urzędach stały się chlebem powszednim. Na przełomie ostatnich 6lat po wykonaniu przydomowych ekologicznych oczyszczalni ścieków w obrębach gmin doszło do tragedii Narodowej , pozabijali ludzi i zwierzęta ,bowiem przed osadzeniem rozcieńczaczy w ziemi sypali jeszcze wapno suchej masy, ziemia to nie jest tylko warstwa wierzchnia na której rosną rośliny i krzewy,istniało tam wielkie życie, nikt nie dał prawa tym rolnikom decydowania o ludzkim życiu bowiem po 5latach gminy po uzyskaniu funduszy UE oddały powyższe ekologiczne oczyszczalnie ścieków na własność właścicieli gruntów , w świetle prawa z przestępcami nikt nie negocjuje tym charakteryzuje się ustrój demokratyczny państwa prawa. Jesteście odpowiedzialni za udział w zorganizowanej grupie przestępczej,zbrodnie przeciwko ludzkości. Art 61 ust.1pkt4 upzp, Żyjemy w fikcji, nierzeczywistości ekonomicznej na której dotychczas prowadzili brudną politykę,na zachodzie wydaje się dziesiątki jeśli nie setki milionów na powrót do Natury.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA